Kaspars Gorkšs cīņā ar “Red Bull” spēlētājiem UEFA Čempionu līgas kvalifikācijā. Foto: Mārtiņš Sīlis / FK Liepāja

24.01.2017. / Preses dienests

Trešdien pulksten 15:30 pēc vietēja laika (pl. 13:30 pēc Latvijas laika) „Riga FC” spēlētāji atkārtoti kāps uz „The Sevens” stadiona zālāja, kur šoreiz pretī stāsies Austrijas futbola flagmanis Zalcburgas „Red Bull”. Aizvadītajās brīvdienās rīdzinieki šajā pašā laukumā ar 2:1 pieveica Ķīnas superlīgas pārstāvi „Henan Jeanye”. „Lauvām” tā būs jau piektā pirmssezonas pārbaudes spēle (bilance +3=1-0) un otrā Dubaijas treniņnometnes laikā.

Zalcburgas klubs tikai nesen uzsāka gatavošanos Bundeslīgas pavasara sesijai. Pirms došanās uz AAE „sarkanie buļļi” savā laukumā ar 3:1(1:0) pieveica Austrijas pirmās līgas līdervienību „LASK” no Lincas, katrā no puslaikiem izmantojot pilnīgi atšķirīgus sastāvus. Dubaijā spāņa Oskara Garsijas vadīta komanda ieradās svētdien.

Alpu kalnos bāzētā vienība ir labi zināma Latvijas futbola līdzjutējiem. Kā pirmais no Virslīgas pārstāvjiem „Red Bull” spēku izmēģināja „Ventspils”, pirms nepilniem 10 gadiem piedzīvojot divus „sausus” zaudējumus (0:3 mājās un 0:4 izbraukumā) Čempionu līgas kvalifikācijā. Pēc četriem gadiem Eiropas līgas kvalifikācijas kārtas ietvaros „buļļi” satikās ar „Liepājas Metalurgu” un pēc pārliecinošas uzvaras Vēju pilsētā (4:1) atļāva sev bezvārtu neizšķirtu Zalcburgā. Visbeidzot, pirms pusgada 10-kārtējais Austrijas čempions ne bez pūlēm pārvarēja Liepājas barjeru Čempionu līgas pirmajā kvalifikācijas kārtā. Pirmajā spēlē „Red Bull” krietni nervozēja un tikai 83.minūtē viņu labākais vārtu guvējs Džonatans Soriano spēja atrast ceļu pie viesu vārtiem. Atbildes mačā Liepājā Oskara Garsijas vienība jau izskatījās pārliecinošāk un, gūstot pa vieniem vārtiem katrā no puslaikiem (3-0 divu spēļu summā), turpināja savu dalību Eirokausos. Vērts minēt, kā abus šos mačus liepājnieku rindās aizvadīja Kaspars Gorkšs, kurš šobrīd Dubaijā atrodas „Riga FC” treniņnometnē.

Kas attiecas uz Austrijas Bundeslīgu, „Red Bull” futbolisti (+12=4-4) devās uz ziemas pārtraukumu ar sēriju no četrām uzvarām un divu punktu atpalikumu no sensacionālā līdera „Rheindorf”. Pēc izkrišanas no Čempionu līgas (sāpīgs zaudējums papildlaikā Zagrebas „Dinamo”) Zalcburgas komanda sezonu turpināja Eiropas līgas grupu turnīrā. Pirmajās trīs kārtās tika piedzīvoti trīs zaudējumi, pēc kā sekoja uzvara Nicā (2:0), neizšķirts Krasnodarā (1:1) un mājas panākums pret „Schalke 04” vienību (2:0). Ar septiņiem izcīnītiem punktiem Austrijas un Krievijas klubi dalīja otro pozīciju kopvērtējumā, taču nākamajā kārtā tika „Krasnodar”, pateicoties labākai bilancei savstarpējās spēlēs.