Latvijas U19 izlase. Foto: LFF

Latvijas U19 futbola izlase UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla Elites raundu Maķedonijas pilsētā Skopjē šodien noslēdza ar fantastisku 3:2 uzvaru pret Ungāriju, izcīnot otro vietu grupā. Izlasi pārstāvēja ”Riga” FC futbolisti Kristers Čudars un Daniels Pelcis, kā arī akadēmijas audzēknis Bogdans Samoilovs.

2017. gada novembrī U-19 izlase parūpējās par lielu panākumu, iekļūstot UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra Elites kārtā, kas Latvijai izdevās pirmo reizi kopš 2008. gada. Latvijas U-19 izlase ar 4:0 pārspēja Sanmarīno, cīnījās neizšķirti 0:0 ar spēcīgo Horvātiju, bet ar minimālu 1:2 piekāpās Dānijai, ar ko pietika, lai izcīnītu otro vietu grupā.

Elites raundu Skopjē Latvijas U19 izlase uzsāka lieliski un ar rezultātu 2:1 pieveica mājinieci Maķedoniju. Abus vārtus guva ”Riga FC/Šitika futbola skolas” akadēmijas audzēknis Bogdans Samoilovs. Otrajā spēlē Latvijas izlase demonstrēja lielisku cīņassparu pret Anglijas vienaudžiem, taču piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 0:3, kas nozīmēja, kā pēdējā spēlē ar Ungāriju notika cīņa par otro vietu grupā.

Kristers Čudars un Bogdans Samoilovs atkal devās savas komandas pamatsastāvā. Kristers nospēlēja 63 minūtes, bet Bogdanam pilna spēle. Daniels Pelcis palika uz komandas rezervistu soliņa. Pēc pirmā puslaika Latvija bija vadībā ar 1:0, bet otrā puslaika sākumdaļā ielaida divus vārtus un ilgāku laiku nespēja atspēlēties. Izskaņa izvērtās fantastiska – Latvija guva vārtus 89. minūtē un otrā puslaika kompensācijas laikā, izraujot uzvaru ar 3:2. Visus trīs vārtus guva Marko Regža.

Latvijas U19 izlase Elites raunda kvalifikāciju noslēgusi savas grupas otrajā vietā, paliekot tikai aiz Anglijas. Eiropas čempionāta finālturnīram šajā vecumā kvalificējas tikai astoņas spēcīgākās Eiropas izlases. Eiropas čempionāta rangā Latvija pēc šī lieliskā panākuma ierindojas augstajā 11. vietā priekšā tādām futbola lielvalstīm kā Spānija, Beļģija, Nīderlande un citām! Riga FC apsveic Latvijas U19 komandu ar šo panākumu un gaida savus futbolistus atpakaļ Rīgā! Strādāsim tālāk!