Vladislavs Kurakins. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Latvijas futbola Virslīgas čempionātā otro zaudējumu pēc kārtas piedzīvojusi ”Riga” FC, kas šovakar Skonto stadionā 16. kārtas ietvaros pēc Oļega Laizāna noraidījuma ielaida divus vārtus un ar rezultātu 0:2 piekāpās ”Ventspilij”. 5. augustā aizvadīsim spēli viesos pret Jūrmalas ”Spartaku”.

Šosezon ar ventspilniekiem bijām spēlējuši trīs reizes – Latvijas kausa izcīņas finālā piedzīvots zaudējums pēcspēles sitienu sērijā, bet abas spēles Latvijas futbola Virslīgā bija noslēgušās ar bezvārtu neizšķirtu 0:0. Jāpiemin, ka šī bija pirmā spēle pēc ”Riga” FC lēmuma šķirties no galvenā trenera Jevgēņija Perevertailo.

Mača ievadā vairāk spēlējām mūsu laukuma pusē, vairāk domājot par pretinieku uzbrukumu izjaukšanu. 14. minūtē pēc stūra sitiena ļoti bīstami ar galvu sita Kaspars Gorkšs, taču nedaudz garām vārtiem. No soda laukuma robežām pretinieku rindās sita Simons Pauļus, bet netrāpīja tālajā stūrī. Jāsaka, ka brīžiem pretinieku uzbrukumi bija bīstami, īpaši izceļoties Tosinam Ajegunam, no kura meistarības cietām arī Latvijas kausa izcīņas finālā.

Viesi arī nedaudz vairāk kontrolēja bumbu, kas gan ne vienmēr nozīmēja jūtamu vēlmi uzbrukt. Rīdzinieki brīžiem demonstrēja lielu vēlmi spēlēt pa zemi ar asām, īsām piespēlēm, tādā veidā izraustot pretinieku aizsardzību. Dažas reizes tas arī izdevās, taču pietrūka labas noslēdzošās piespēles un izpildīta sitiena. Puslaika beigu daļa aizritēja bez bīstamiem momentiem, tādējādi pēc 45 minūtēm loģisks bezvārtu neizšķirts 0:0.

Otrā puslaika ievadā ar aktīvām darbībām izcēlās rīdzinieki, tomēr 55. minūtē lielisks moments pretiniekiem – izcila spēle pa labo malu Vadimam Žuļevam, kurš spēlēja soda laukumā, un no dažiem metriem garām tuvajam stūrim aizsita Adeleke Akinjemi. Praktiski nākamajā uzbrukumā Darko Lemajičs ar galvu no nelielas distances uzsita virsū vārtsargam. 61. minūtē nevajadzīgā situācijā sarkano kartīti nopelnīja Oļegs Laizāns, kā rezultātā uzdevums spēles atlikušajai daļai kļuva vēl sarežģītāks. 71. minūtē atkal netikām galā ar Tosinu, kurš noslēgumā arī spēja pasist bumbu garām Vladislavam Kurakinam (0:1). Pēc tam pāris pusmomenti bija rīdziniekiem, bet 81. minūtē atkal Tosina meistarība, un no pāris metriem bumba tika triekta mājinieku vārtos (0:2).

5. augustā Slokas stadionā pulksten 19:00 ”Riga” FC uzsāks spēli pret pagājušās sezonas čempioni un pašreizējo līdervienību Jūrmalas ”Spartaku”.