Oļegs Laizāns mirkli pirms izcilā sitiena. Foto: Jeļizaveta Iļjina (Riga FC)

Otro uzvaru pēc kārtas Latvijas labākajā stadionā ”Skonto” izcīnījusi ”Riga FC”, kas Latvijas futbola Virslīgas čempionāta spēlē ar 1:0 pieveica ”Jelgavu”. Ar lielisku sitienu spēles pirmajā puslaikā izcēlās pussargs Oļegs Laizāns. Tagad rīdziniekiem priekšā garāka pauze.

Latvijas futbola Virslīgas šodien nāca klajā ar paziņojumu, ka par negodīgu spēli no čempionāta tiek diskvalificēta ”Babīte/Dinamo”, tādējādi turnīru turpina septiņas komandas, un rezultāti pret Babītes vienību ir anulēti. Tā rezultātā komandām nav vienāds spēļu skaits, un rīdzinieki jau pirms mača pakāpās uz otro vietu. Pret ”Jelgavu” spēlējām 30. aprīlī, kad pretinieki saņēma divas sarkanās kartītes, un mēs svinējām drošu uzvaru ar rezultātu 3:0.

Jau ar spēles pirmajā minūtēm rīdzinieki ieguva pārsvaru bumbas kontrolē, kamēr pretinieki gaidīja savas iespējas pretuzbrukumus. 23. minūtē ar labu cīņassparu izcīnījām vārtu gūšanas momentu, kuras noslēgumā tehniski sita Andrejs Kovaļovs, bet zem pārliktņa lidojošo bumbu ar dūri atvairīja Kaspars Ikstens. Nedaudz nervozas situācijas pie Vladislava Kurakina vārtiem veidojās pēc Mārča Oša tālajiem metieniem soda laukumā, tomēr ar uzmanīgu spēli briesmas izdevās novērst. Rīdzinieki vairāk spēlēja kombinacionālu futbolu, un 43. minūtē ilgi gaidītos vārtus ar lielisku sitienu tālajā stūrī guva Oļegs Laizāns (1:0), sniedzot rīdziniekiem pēc pirmā puslaika minimālu 1:0 pārsvaru.

Esot vadībā, otrā puslaika sākumā nedaudz iniciatīvu atdevām ”Jelgavai”, bet bīstamāk uzbrukumā spēlējām tieši mēs. Vēl viens bīstams sitiens gar tālo stūri sanāca Laizānam. 69. minūtē gan nedaudz kļūdījāmies pozicionālā aizsardzībā, un labā sitiena pozīcijā nonāca Artis Jaudzems – stabili savu pozīciju vārtos noturēja Vladislavs Kurakins, kurš bumbu tvēra. 86. minūtē pēc jelgavnieku lieliem centieniem mesties uz priekšu labā ātrumā pretī vārtiem rāvās Valērijs Šabala, noslēgumā sitot pāri vārtiem. Izskaņā pretiniekiem izdevās veikt spiedienu, tomēr kopīgiem spēkiem panākumu noturējām – 1:0.

Nākamā Virslīgas spēle sakarā ar Latvijas klubu dalību Eirokausos paredzēta tikai 21. jūlijā, kad ”Daugavas” stadionā viesosimies pie ”Liepājas”. Mača sākums pulksten 19:00.