Antons Kurakins. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Igaunijas pilsētas Pērnavas mājīgajā stadionā šovakar Riga FC aizvadīja pārbaudes spēli pret Igaunijas pagājušās sezonas čempioniem FCI Tallinn. Pēc pirmā puslaika bijām iedzinējos ar 0:1, bet Antona Kurakina veiksmīgi izpildīts soda sitiens ļāva šajā spēlē izcīnīt neizšķirtu 1:1. Jau rīt komanda atgriežas Rīgā.

Uz Igaunijas pilsētu Pērnavu komanda devās 29. augustā, lai aizvadītu nedēļu garu treniņnometni, kuras laikā vēl vairāk nostiprinātu spēli, kādu laukumā vēlas redzēt komandas galvenais treneris Slaviša Stojanovičs. Komanda trenējās divas reizes dienā, izmantojot iespēju treniņus aizvadīt arī pie jūras. Treniņu nedēļas noslēdzošajā daļā jau iepriekš bija ieplānota spēle pret Igaunijas ”FCI Tallinn”.

Komandas sastāvā nebija to futbolistu, kas šajās dienās pārstāv Latvijas izlases. Kolektīvā parādījies arī jauns futbolists un tuvākajā laikā par viņu, iespējams, uzzināsiet vairāk. Mača ievadā mūsējie ieguva bumbas kontroli, cenšoties bumbu turēt uz zemes un saspēli veidot ar īsām piespēlēm. Brīžiem tas izdevās patiešām labi, taču pietrūka saasinājumā noslēdzošajā daļā, kā rezultātā sitienu nebija.

Puslaika vidusdaļā ļoti asprātīgi izspēlējām stūra sitienu, un pa vārtiem varēja sist aizsargs Antons Kurakins – nedaudz pāri. 25. minūtē pēc centrējuma no labās malas soda laukumā zaudējām savus spēlētājus, un mums labi zināmais Prosa iesita tukšos vārtos. Divas reizes pa vārtiem labi sita Romāns Mickevičs, bet precīzi spēlētāja pretinieku vārtsargs. Arī puslaika noslēgumā rīdzinieki kontrolēja bumbu, taču tā arī vārtus nespēja gūt, pēc puslaika esot iedzinējos ar 0:1.

Otrā puslaika ievadā iniciatīva piederēja mums, un 57. minūtē guvām vārtus, tiesa, pirms tam ļoti asi tika pārkāpti noteikumi pret Milanu Vušuroviču. Antons Kurakins izpildīja soda sitienu no labās malas, un bumba atrada ceļu vārtu tālajā stūrī – 1:1. Mūsu komandas treneris veica ļoti daudzas spēlētāju maiņas. Pēc Oļega Timofejeva tālas piespēles soda laukumā bumbu veiksmīgi apstrādāja Romāns Mickevičs, taču nespēja pasist bumbu garām vārtsargam. Neskatoties uz to, ka šī bija pārbaudes spēle, starp spēlētājiem bija arī asākas epizodes. Izskaņa gan tika aizvadīta mierīgā gaisotnē, un rezultāts uz tablo vairs nemainījās – 1:1.

Jau rīt komanda atgriežas Rīgā, kur arī turpinās gatavošanos sezonas noslēdzošajai daļai. Komandā atgriezīsies tie futbolisti, kas pārstāv Latvijas izlases.  13. septembrī rīdzinieki Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā Skonto stadionā spēlēs pret Jelgavas komandu. Mača sākums pulksten 19:00.