Oļegs Kubarevs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Oļega Kubareva (“Riga” FC) un Tamaza Pertijas (“Valmiera Glass ViA”) komentāri pēc Latvijas futbola Virslīgas 3. kārtas spēles, kurā Valmieras komanda negaidīti uzvarēja ar 1:0.

Oļegs Kubarevs, “Riga” FC galvenais treneris: “Gribu apsveikt pretiniekus ar uzvaru. Kopumā mums spēle, protams, neizdevās. Iemesli ir vairāki. Bet, pirmkārt, izcelšu pretiniekus! Viņi bija ātrāki, agresīvāki, kopumā spēlēja saturīgāk un uzvarēja pelnīti. Otrkārt, otro maču pēc kārtas ielaižam pēc standartsituācijas. Iepriekš izdevās atspēlēties un uzvarēt, bet šoreiz to nespējām izdarīt. Un vēl ietekmē arī izlašu pārtraukumi, kad principā tiek izjaukts viss treniņu process.

Protams, gribējām arī šajā spēlē izglābties, taču nevienai komandai sezonas gaitā nav iespējams izvairīties bez neveiksmēm. Tagad pats svarīgākais būs, kā mēs reaģēsim un labosim savu spēli. Man grūti būt objektīvam, bet šodien zaudējām komandai, kas pēc ranga laikam ir vājāka – pēc futbolistu sastāva un tā tālāk. Kā jau minēju, runa par gudrību, pretinieku komanda labāk kustējās. Jebkura komanda, atrodoties iedzinējos, psiholoģiski pieliek. Taču, kamēr nesāksim no pirmās minūtes, man būs daudz galvassāpju.”

Tamazs Pertija, “Valmiera Glass ViA”: “Patīkami ir uzvarēt čempionus. Nav svarīgi čempionāta sākumā vai beigās. Neesmu apmierināts ar otro puslaiku. Saprotu, ka spēlētāji jau sāka spēlēt uz rezultātu, taču tāda uzdevuma nebija un nekad nebūs, lai mēs tik pasīvi spēlētu. Domāju, ka nākotnē to spēsim labot. Mums ir liela problēma, ka jaunie futbolisti un tie kas ir palikuši no pagājušās sezonas, ir zaudējuši ticību uzvarai. Tas ir būtiski. Treniņprocesā redzu, ka puiši var spēlēt labu futbolu.

Domāju, ka šovakar svarīga pat ir ne izcīnītā uzvara, bet gan spēlētāju iegūtā pārliecība un ticība saviem spēkiem. “Riga” FC komandai nākotnē vēlu panākumus. Pretiniekus var arī saprast, jo komanda tikko ir atgriezusies no treniņnometnes, Latvijā ir cits klimats. Zinu, ka šī ir spēcīgāka un jaudīga komanda. Turpinājumā šī komanda demonstrēs saturīgu un skaistu futbolu.”

Latvijas futbola Virslīgas 4. kārtas spēli “Riga” FC aizvadīs sestdien, 6. aprīlī, pulksten 16:00 viesos pret BFC “Daugavpili”.