Oļegs Kononovs. Foto: Riga FC

“Riga” FC galvenā trenera amatā oficiāli apstiprināts 53 gadus vecais Krievijas speciālists Oļegs Kononovs! Vadījis Krievijas Premjerlīgas grandu Maskavas “Spartak”, kā arī trenējis citus klubus Krievijā, Ukrainā un Moldovā. Laipni lūgts čempionu sastāvā, trener!

Oļegs Kononovs ir dzimis 1966. gada 23. martā Krievijas pilsētā Kurskā. Futbolista karjeras laikā Kononovs pārstāvējis Baltkrievijas klubus “Dnepr Mogilev”, “KIM Vitebsk”, “Lokomotiv Vitebsk”, “Dvina Vitebsk”, “Torpedo-MAZ Minsk”, “Naftan Novopolotsk”, Krievijas – “Iskra Smolensk”, Ukrainas – “Zarya Voroshilovgrad” un Polijas – “Ruch Chorzow”.

Trenera karjeru Kononovs uzsāka 2001. gadā, kad strādāja kā “Torpedo Minsk” galvenā trenera asistents. Arī nākamās trīs sezonas Kononovs bija galveno treneru asistents, attiecīgi Minskas “Lokomotiv”, “Metalurh Zaporizhia” (Ukraina), kā arī ilgāku laika posmu (2005.-2008.) Tiraspoles “Sheriff”.

Galvenā trenera karjeru Kononovs uzsāka Ukrainas klubā “Karpaty Lviv”, kur nostrādāja no 2008. līdz 2011. gadam. 2010./2011. gada sezonā “Karpaty Lviv” izšķirošajā kvalifikācijas kārtā pieveica Turcijas grandu “Galatasaray”, kvalificējoties UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā. 2012. gadā Kononovs kļuva par cita Ukrainas kluba “Sevastopol” galveno treneri, bet 2013. gadā pārņēma vienu no vadošajām Krievijas Premjerlīgas komandām “Krasnodar”.

2013./2014. gada sezonā “Krasnodar” finišēja Premjerlīgas sezonu piektajā vietā un vēlāk izcīnīja vietu UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā. 2014./2015. gada sezonā Kononovs ar “Krasnodar” izcīnīja Krievijas Premjerlīgas bronzu. Darbu “Krasnodar” klubā Kononovs noslēdza 2016. gadā, pēc kā strādāja citos Krievijas klubos “Akhmat Grozny” un “Arsenal Tula”. 2018. gada 12. novembrī viens no Krievijas futbola grandiem Maskavas “Spartak” galveno treneri. “Spartak” komandu Kononovs vadīja līdz 2019. gada 28. septembrim.

Savukārt vārtsargu trenera amatā strādās 45 gadus vecais Rumānijas treneris Daniels Tudors. Futbolista karjeras laikā Tudors pārstāvējis virkni Rumānijas klubu, kā arī trīs gadus vadīja Ungārijas klubu “Videoton”. Trenera karjeras laikā vairākus gadus Tudors strādājis kopā tieši ar Kononovu Krievijas klubos “Krasnodar” un “Arsenal Tula”. Tudors šo amatu ieņēmis arī “Kuban Krasnodar” un “Dinamo Bucaresti”.

“Riga” FC vēlas pateikt lielu paldies Mihailam Koņevam par milzīgo darbu galvenās komandas labā un kopīgo ceļu līdz čempionituliem, kausa trofejai un lielām uzvarām uz Eiropas skatuves.

E-pasts: info@rigafc.lv                                  Fakss: +371 67869000

 

Riga Football Club ©2020

Log in with your credentials

Forgot your details?