Mihails Koņevs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Pēc iekļūšanas Latvijas kausa izcīņas finālā ”Riga” FC galvenā trenera vietas izpildītājs Mihails Koņevs neslēpa, ka spēles sākumā bijusi nervozitāte par rezultātu divu spēļu summā, bet vēl lielāka tā kļuvusi pēc nonākšanas iedzinējos ar 0:1. Finālā Skonto stadionā treneris gaida daudz līdzjutēju un labu spēli.

Mihails Koņevs, ”Riga” FC galvenā trenera vietas izpildītājs: ”Mums tā nebija viegla spēle – fiziskā ziņā un tādā ziņā, ka pirms divām dienām bijām aizvadījuši sarežģītu spēli Jelgavā, kur bija ļoti daudz divcīņu. It sevišķi nebija viegli psiholoģiskā ziņā, jo pirmo spēli uzvarējām ar 2:0. Baidījāmies, ka puiši izies laukumā ar apziņu, ka jau esam tikuši tālāk. Un tomēr bija arī spiediena sajūta, kas izpaudās pirmajās minūtēs – varējām gūt vārtus, kad Apajevs varēja izšķirt likteni, taču tā vietā ielaidām un pēc tam no mūsu puses bija nervoza spēle.

Bija lietas, kas nesanāca. Mēs mazliet pamainījām spēles struktūru – Apajevs ar Šabalu spēlēja priekšā, mainoties savā starpā. Mums negāja cauri tālās piespēles, kuras cerējam efektīvi izmantot, ņemot vērā Apajeva ātrumu. Pārtraukumā labi pamainījām spēli un labi, ka guvām šos ātros vārtus. Kovaļovs iesita, un pēc šī gola spēle nomierinājās, un pēc tam komandas jau vienkārši nospēlēja maču līdz galam. Esam ļoti priecīgi, ka uzvarējām un iekļuvām finālā. Komandai ir noteikts mērķis iegūt kausu. Labi, ka iztikām bez kartītēm un traumām. Gatavosimies Virslīgas cīņai ar Babīti, bet tuvumā jau ir arī kausa fināls.”

Treneris izteica savas domas arī par gaidāmo finālu kausa izcīņā pret ”Ventspili”: ”Jā, viņiem ir kaut kāda pieredze tieši šādu spēļu aizvadīšanā, taču arī mums ir pieredzējusi komanda. Domāju, finālā spēlēs divas līdzīgas komandas, un viss būs atkarīgs no tā, kurš labāk sagatavosies. Tas, ka “Ventspilij” jau ir Eirokausu ceļazīme, arī neko nenozīmē – tas būs fināls, kauss, tituls. Būs grūti prognozēt – abas komandas vēlēsies uzvarēt. Uzskatu, fināls būs interesants. Domāju, līdzjutēji uz “Skonto” stadionu atnāks. Latvijā jābūt šādiem futbola priekiem.”

Mareks Zubs, ”Spartaka” galvenais treneris: ”Vēlējāmies sagādāt interesantu vakaru Jūrmalā. Mēs plānojām gūt ātrus vārtus, pēc tam otrā puslaika sākumā otros vārtus, un tad no šī brīža spēle būtu interesanta. Taču sanāca tā, ka vēl pat nepaguvu ieņemt savu vietu uz rezervistu soliņa, kad jau bijām ārā no turnīra. Dažreiz gadās, kad viena rupja kļūda izšķir divu spēļu iznākumu. Mums svarīgākais šodien bija nespēlēt papildlaiku, iztikt bez traumām. Protams, mēs cīnījāmies. Kā jau minēju, gribējām interesantu vakaru, bet primāri koncentrējamies čempionātam. Apsveicu “Riga”. Tagad sekosim, kā viņiem klāsies finālā. Savukārt mēs sākam domāt par svētdienas spēli pret “Ventspili”.”

Latvijas kausa izcīņas finālā 17. maijā Skonto stadionā spēlēsim pret ”Ventspili”. Nākamā spēlē mūsējiem paredzēta jau 8. maijā RTU stadionā pulksten 19:00 pret ”Babīte/Dinamo”.