Mihails Koņevs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

“Riga” FC galvenā trenera Mihaila Koņeva komentārs pēc UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra 3. kārtas spēles (1:1) pret Somijas čempioni Helsinku HJK. Somijas kluba laukumā atbildes spēle 15. augustā. 

“Ar spēli esmu ļoti apmierināts, bet, protams, ne ar rezultātu, jo cerējām uz citu rezultātu. Pirms spēles teicu, ka tiksies divas līdzīgas komandas, kurai katrai ir savi plusi un mīnusi, teicu, ka priekšrocība varētu būt tai komandai, kura būs fiziski gatavāka, nekļūdīsies vienkāršās situācijās,” preses konferencē stāstīja Koņevs. “Sākām kā plānots, ar augstu presingu, tas mums labi izdevās, tika radīti pusmomenti un bija pārsvars, bet tika pieļauta bērnišķīga kļūda – aizsargiem bija jābūt gataviem garajai piespēlei, tomēr laikam viņi vēl nebija iegājuši spēlē un jau piektajā minūtē nokļuvām iedzinējos.”

“Tomēr man patika, ka, kaut mums nav lielas starptautisko spēļu pieredzes, komanda neapstājās, turpinājām spēlēt pēc plāna, radījām daudzus momentus, bija daudz labu sitienu, tomēr nepaveicās ar to noslēgumu. Otrajā puslaikā veicām nelielas korekcijas, bet kopumā turpinājām darīt to pašu,” teica treneris. “Biliņskis ir mūsu trumpis, kurš sagaida savas iespējas uzbrukumā un šoreiz atkal iesita vajadzīgos vārtus. Vai Biliņskim jāiet pamatsastāvā? Pirmajās minūtēs komandas spēlē citādā futbolu, tad mēs nedominējām, tādos brīžos viņš neatgriežas laicīgi aizsardzībā, tas nav viņa futbols. Kad pretinieki nogura, viņam radās iespējas un viņš to pierāda praktiski katrā spēlē Tomēr varbūt kādā spēlē viņš arī izies sākumā, jo Romans Debelka tagad ir paguris.”

Koņevs uzsvēra, ka visa cīņa šajā pārī vēl ir priekšā un viņš nākotnē skatās ar optimismu. “Kāpēc Vladislavs Fjodorovs devās pamatsastāvā? Viņš ir fiziski spēcīgs, viņam ir labi standarti, ko pierādīja mačā pret “Mettu. Redzējām, ka viņš labi strādā un devām iespēju, viņš nospēlēja labi, nejauca ārā spēli. Domāju, ka viņam būs vēl iespējas,” teica Koņevs, sakot, ka citi pazīstami spēlētāji palika rezervē, jo komandā ir 23 līdzvērtīgi futbolisti. “Mums šajā nedēļas nogalē priekšā ir izšķirošais Latvijas Virslīgas mačs, iespējams, ka uz to būs rotācija.”

Vienīgos vārtus “Riga” iesita pēc stūra sitiena un arī pirmajā puslaikā tai bija vairākas ļoti labas iespējas pēc stūriem. “Kā katra komanda atstrādājam standartus. Analizējām pretiniekus un redzējām, ka esam garāki, tāpēc strādājām pie iespējām ar galvu. Pērn iesitām daudz standartus, tomēr šogad mums nav tik labs pirmā sitiena izpildītājs.”

“Daudzi leģionāri atbrauc uz Latviju, domā, ka šeit būs kūrorts. Īpaši tas bija redzams sezonas sākumā,” Koņevs komentēja par aizsargu Hedi Prengu. “Viņš iepriekš pieļāva 5-6 kļūdas, domāju, ka tas ir tikai no tā, ka domāja, ka nevajag noskaņoties. Tagad redzams, ka viņš ir mainījis savu attieksmi. Arī Antonijs Černomordijs ir gatavs spēlēt, Elvis Stuglis uzņem formu, mums tagad ir trīs pilnvērtīgi centrālie aizsargi, no viņiem varam izvēlēties.”

Runājot par to, kad laukumā varētu iziet nesen piesaistītais ukraiņu uzbrucējs Miroslavs Slavovs, Koņevs atzina, ka viņš iepriekš kādu laiku nebija trenējies, tomēr tagad spēlētājs katrā treniņā pieliek un jau drīz varētu palīdzēt komandai. “Ar Lemajiča aiziešanu mums nedaudz pamainījās spēle gaisā,” Koņevs atgādināja, ka Slavovs ir gandrīz divus metrus garš.

Izmantotie resursi:
www.sportacentrs.com

Ziņas

E-pasts: [email protected]                                  Fakss: +371 67869000

 

Riga Football Club ©2020

Log in with your credentials

Forgot your details?