Bogdans Kovaļenko. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Latvijas futbola Virslīgas 10. kārtas spēlē ”Riga” FC šovakar savā laukumā ar minimālu pārsvaru 1:0 pieveica ”Metta/LU” komandu. 56. minūtē vienīgos vārtus šajā spēlē guva Darko Lemajičs, kuram sestie vārti sezonā. Tagad Virslīgā būs vairāk nekā divu nedēļu pārtraukums.

Pirmā apļa spēlē viesos Andra Riherta trenēto komandu pieveicām ar minimālu 1:0. Vienīgos vārtus tajā spēlē ar lielisku sitienu guva Armands Pētersons. Svētdien pirmā spēle šosezon galvenā trenera vietas izpildītāja amatā bija Mihailam Koņevam, kurš pie komandas stūres stājies pēc tam, kad klubs pārtrauca sadarbību ar Goci Sedloski un Aleksandru Vlaho.

Jau pašā spēles sākumā teicama iespēja bija Darko Lemajičam – kreisajā malā no pretspēlētāja atbrīvojās Bogdans Kovaļenko, kurš pats arī izdarīja sitienu, Dāvis Ošs atsita bumbu sev priekšā, bet Darko neizdevās pārcelt bumbu pāri vārtsargam. Arī turpinājumā milzīgs pārsvars bumbas kontrolē bija mājiniekiem, un 30. minūtē no labas pozīcijas sita Krišs Kārkliņš – pretiniekus glāba vārtsargs. ‘’Metta/LU” neviens labs moments pirmajā puslaikā nebija, taču mēs nespējām izmantot savas iespējas, tādējādi pēc 45 minūtēm tablo vēstīja neizšķirtu 0:0.

Koņevs jau puslaika pārtraukumā veica pirmo maiņu, Džordža Deivīsa vietā laukumā sūtot Gaelu Etoku. Teicamu sniegumu demonstrēt turpināja Bogdans Kovaļenko, kurš gan pats sita, gan izkārtoja iespējas partneriem. 56. minūtē vārtus pēc ļoti laba Kārkliņa centrējuma ar galvu guva Lemajičs – 1:0. Diemžēl līdzīgi kā citās spēlēs, iegūstot pārsvaru, komanda sāka spēlēt pārāk piesardzīgi, un “Metta/LU” pat spēja iegūt iniciatīvu un brīžiem arī bīstami pietuvoties mūsu soda laukumam. ”Riga” FC sastāvā joprojām ļoti aktīvs bija Kovaļenko, kurš divreiz arī krita soda laukumā, taču nevienā no situācijām tiesnesis 11 metru soda sitienu nepiešķīra. Izskaņa izdevās kvalitatīva, jo kontrolējām bumbu, nedevām pretiniekiem iespējas un izcīnījām uzvaru bez lielas nervozitātes pēdējās minūtēs – 1:0.

Turpinājumā Virslīgā būs pāris nedēļu pārtraukums, un nākamo spēli ‘’Riga’’ FC aizvadīs 16. Jūnijā Skonto stadionā pret “Jelgavu”. Spēles sākums paredzēts pulksten 19:00.