”Riga” FC komanda oficiāli noslēgusi 2018. gada sezonu. Pārbaudes turnīrā ”Korantina Homes Cup 2018” Kipras pilsētā Pafā rīdzinieki izcīnīja otro vietu un nu jau atgriezušies mājās, baudot godam nopelnītās brīvdienas.

2018. gads ”Riga” FC klubam bija īpašs, jo pirmo reizi vienības pastāvēšanas vēsturē ieguvām gan Latvijas čempionititulu, gan Latvijas kausa trofeju.

Pēc sezonas devāmies uz Kipras pilsētu Pafu, jo iepriekš bijām saņēmuši ielūgumu piedalīties pārbaudes turnīrā ”Korantina Homes Cup 2018”, kurā bez ”Riga” FC startēja arī Kipras augstākās līgas komandas Limasolas AEL un ”Paphos” FC, kā arī Krievijas Premjerlīgas komanda ”Ufa”.

Turnīra formāts paredzēja divus pusfinālus un spēles par vietām. Pēc izlozes kļuva skaidrs, ka rīdzinieku pretinieki būs Kipras čempionāta līderi Limasolas AEL futbolisti, kurus turnīra pirmajā dienā ”Riga” FC pārliecinoši apspēlēja ar rezultātu 2:0, sasniedzot turnīra finālu. Otrā pusfinālā ”Ufa” ar 2:1 pieveica ”Paphos” FC, tādējādi kļuva zināms, ka finālā spēlēsim pret Krievijas komandu.

Skaidrs, ka pēc tik garas sezonas spēka daudz vairs nebija palicis, taču visi bija noskaņojušies kaujinieciski, lai sezonas pēdējo spēli aizvadītu godam. To arī izdarījām, taču nedaudz pietrūka, lai izcīnītu uzvaru. Mača pirmajā puslaikā ātri ielaidām vārtus, kad pēc standartsituācijas izvērtās neveiksmīga epizode mūsu soda laukumā, un pretinieki rezultātu atklāja no tuvas distances (0:1). ”Ufa” gan pirmajā puslaikā bija labāka un pelnīti 45 minūtes noslēdza ar minimālu pārsvaru.

Otro spēles daļu ”Riga” FC aizvadīja kvalitatīvāk, un 60. minūtē arī pelnīti izlīdzināja rezultātu – soda laukumā tika nogāzts Kamils Bilinskis, un poļu uzbrucējs pats arī realizēja 11 metru soda sitienu (1:1). Atlikušajā spēles laikā abas komandas varēja izraut uzvaru, taču cīņa nonāca līdz 11 metru soda sitienam.

Pēcspēles sitienu sērijā šoreiz pārāki bija ”Ufa” futbolisti, kuri realizēja četras no piecām pendelēm, kamēr rīdzinieki bija precīzi trīs sitienos. Šobrīd ”Riga” FC futbolisti, vadība un administrācija atgriezušies mājās, bauda godam nopelnītās brīvdienas, bet pavisam drīz jau sāks gatavošanos procesu 2019. gada sezonai.