Neveiksmīgs vakars. Latvijas kausa pusfinālā “Riga” FC viesos ar 1:3 zaudēja RFS. Tagad gatavosimies pirmdienas Virslīgas spēlei pret Daugavpils komandu.

Pret RFS šosezon bijām aizvadījuši trīs spēles, pirmo maču zaudējot ar 1:3, bet pēc tam izcīnot panākumus ar 2:0 un 2:1. Pa ceļam uz kausa pusfinālu pārspējām 1. līgas komandas “Super Nova” (6:0) un “Tukums 2000/TSS” (4:0), kamēr RFS ar 2:1 apspēlēja gan “Valmiera Glass ViA”, gan “Liepāju”.

Pēc pēdējās spēles Valmierā vairāki “Riga” FC spēlētāji izkrita no sastāva savainojumu dēļ, kas ieviesa korekcijas sastāva izvēlē. Diemžēl spēles sākums bija pagalam neveiksmīgs. RFS ieguva iniciatīvu, un piektajā minūtē pēc stūra sitiena ar galvu precīzi sita Vitālijs Jagodinskis. Vēl nedaudz vēlāk no lieliskas pozīcijas garām vārtu tālajam stūrim sita Darko Lemajičs.

Turpinājumā “Riga” FC spēja atgūties un ieguva diezgan lielu pārsvaru bumbas kontrolē. Līdzīgi kā iepriekšējās spēlēs aktīvi izmantojām abus flangus, kas sniedza ar kaudzi ar standarsituācijām, taču tās joprojām vēlamo rezultātu nedeva. Jāsaka, ka pirmajā puslaikā tā arī nevienu ļoti labu momentu neizveidojām. Pagalam neveiksmīga bija puslaika izskaņa – pēc mūsu standarsituācijas RFS aizbēga pretuzbrukumā, un no vārtu priekšas bumbu vārtos raidīja Lemajičs – 0:2 pēc 45 minūtēm.

Skaidrs, ka pēc šāda pavērsiena otrā puslaika ievadā aktīvi devāmies uz priekšu, un RFS tikai aizsargājās. Trešo vārtus gan arī guva RFS. 57. minūtē pēc stūra sitiena ar galvu izcili precīzi sita Lemajičs (0:3). Uz šādu situāciju Mihails Koņevs reaģēja ar divu uzbrucēju sūtīšanu laukumā – glābt situāciju devās Miroslavs Slavovs un Kamils Bilinskis. Spiediens ar katru minūti kļuva aizvien lielāks, un 78. minūtē ar galvu zem vārtu pārliktņa bumbu sita Antonijs Černomordijs. Dažas minūtes vēlāk Slavovam neizdevās trāpīt no labas pozīcijas. Izskaņā viesi neizmantoja vēl pāris momentus, un RFS uzvarēja ar 3:1 un iekļuva finālā.

Nākamo spēli “Riga” FC aizvadīs pirmdien, 30. septembrī, kad Virslīgas ietvaros Skonto stadionā tiksies ar BFC “Daugavpils” komandu.