Andrejs Kovaļovs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Latvijas futbola Virslīgas 8. kārtas spēlē šodien RTU stadionā ”Riga” FC katrā no puslaikiem ielaida pa vārtiem un ar rezultātu 0:2 piekāpās ”Liepājai”. Abus vārtus viesiem iesita Artūrs Karašausks. Jau 17. maijā Latvijas kausa fināls!

Ar spēli pret Liepājas futbolistiem rīdzinieki atklāja 2017. gada sezonu, kad, pateicoties Kaspara Gorkša precīzam sitienam ar galvu otrajā puslaikā, uzvarēja ar minimālu 1:0. Jāpiemin, ka šodien bija pirmā spēle, kad Kaspars arī uzvilka komandas kapteiņa apsēju. Tāpat jāatzīmē, ka Jevgēņijam Perevertailo pirmais mačs galvenā trenera amatā, lai gan treneris ar komandu jau bija pēdējās piecās uzvarās.

Mača ievadā bija redzama cīņa par iniciatīvu, liepājnieki mūsējiem pat atdeva iniciatīvu un ļāva vairāk spēlēt ar bumbu, savas iespējas gaidot pretuzbrukumos. Ilgāku laiku spēle bija bez bīstamiem momentiem, taču 24. minūtē zaudējām bumbu laukuma centrā, kreisajā malā bumbu saņēma Artūrs Karašausks, kurš raksturīgi sev ar vienu kustību virzījās uz centru un izdarīja sitienu, otro spēli pēc kārtas izcili trāpot vārtu tālajā stūrī – Vladislavam Kurakinam bez iespējām un 0:1.

Nevarētu teikt, ka pēc zaudētajiem vārtiem kaut kas būtiski laukumā būtu mainījies. Abas komandas uzbrukumus veidoja diezgan lēni, pāris izrāvieni pa kreiso malu bija Hiziram Apajevam, bet bez asas noslēguma daļas. Vēl reizi iekritām pretuzbrukumā, kad strauji V.Kurakina vārtiem pietuvojās Karašausks, izpildot spēcīgu sitienu pāri vārtiem. Izskaņa aizritēja visai mierīgi, un pēc 45 minūtēm rīdzinieki bija iedzinējos ar minimālu 0:1.

Otrā puslaika ievadā uzreiz bumbas kontroli ieguva mūsējie. Oļegam Laizānam izdevās labs soda sitiens no metriem 28, taču bumbu pavisam nedaudz lidoja garām vārtu tuvajam stūrim. Ar lieliem spēkiem rīdzinieki devās uz priekšu, kamēr Liepājas futbolisti spēlēja ļoti uzmanīgi un kompakti sava soda laukuma tuvumā. Pāris reizes labi izdevās iesaistīt malas, taču bez reāla rezultāta. 87. minūtē  vēlreiz individuālo meistarību nodemonstrēja Karašausks, atkal izbrīvējot sev sitiena pozīciju un sitot vārtu apakšējā stūrī. Zaudējums ar 0:2, kā rezultātā arī pārtrūka piecu uzvaru sērija.

Nākamais mačs būs pagaidām svarīgākais mūsu kluba vēsturē – 17. maijā Skonto stadionā Latvijas kausa izcīņas finālā tiksimies ar “Ventspili”. Mača sākums pulksten 20:15.