Rožers. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Šovakar Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) “Riga” FC Latvijas futbola Virslīgas 4. kārtas spēlē ar 3:0 apspēlēja “Jelgavu”. Vārtus guva Vladislavs Fjodorovs, Armands Pētersons un Rožers. Sestdien jau ar skatītāju klātbūtni trībīnēs uzņemsim “Daugavpili”.

Pagājušajā sezonā pret “Jelgavu” rīdziniekiem klājās ļoti sarežģīti, jo četrās spēlēs no maksimālajiem 12 punktiem ieguvām tikai četrus. Pirmās kārtas spēlē uzvarējām ar 1:0, bet atlikušajā sezonas daļā pieveikt šo komandu nespējām – viens zaudējums ar 0:1 un neizšķirti 1:1 un 0:0.

Ātra un precīza saspēle rīdziniekiem padevās spēles pirmajās minūtēs. Pārāk liela vēlme bija izspēlēt katru momentu līdz maksimāli drošai iespējai. Pēc sākuma spiediena spēle izlīdzinājās, tomēr 20. minūtē atklājām spēles rezultātu, kad pēc Jakuba Horas centrējuma ar lielu centību bumbu vārtos ieraidīja Vladislavs Fjodorovs – 1:0.

Līdz zaudētajiem vārtiem “Jelgava” ļoti lieliem spēkiem aizsargājās, tāpēc kaut ko izveidot bija sarežģīti. Taču arī pie 0:1 mājinieki turpināja spēlēt ļoti uzmanīgi. Jāatzīmē gan, ka spēles galvenais tiesnesis Aleksandrs Anufrijevs bieži apturēja spēli, signalizējot par pārkāpumiem, kā rezultātā futbols kopumā bija diezgan neskatāms un saraustīts. Pēc 45 minūtēm rezultāta tablo vēstīja 1:0 par labu “Riga” FC.

Otrā puslaika sākumdaļā laukuma ritēja diezgan līdzvērtīga spēle, lai gan kopumā teritoriālais pārsvars bija rīdziniekiem, kuri neizmantoja pāris pusmomentus. “Jelgavas” sastāvā vienreiz izcēlās Andris Krušatins, kurš izpildīja labu sitienu no distances, bet viesu sabiedrotais bija vārtu pārliktnis. Puslaika vidusdaļā izcili nostrādāja “Riga” FC treneru korpusa veiktā dubultmaiņa. Rožers fantastiskā ātrumā izrāvās pret vārtsargu, paripināja bumbu uz tukšiem vārtiem, un tur neviens vairs vairs nespēja noķert Armandu Pētersons – 2:0.

“Riga” FC futbolisti pie šāda rezultāta nemaz nedomāja apstāties. “Jelgavai” vairs nevienas iespējas nebija, savukārt “Riga” FC veidoja vienu momentu pēc otra. Izcilu iespēju neizmantoja Rožers. Izskrējis vienatnē pret vārtsargu, brazīlis uzsita virsū vārtsargam. Rožers gan sagaidīja savu iespēju, lai reabilitētos. Kule Mbombo jau kompensācijas laikā Rožeru vēlreiz izvirzīja vienatnē pret Vladislavu Kurakinu, un šoreiz pussargs filigrāni apspēlēja vārtsargu un raidīja bumbu vārtu tīklā – 4:0.

Nākamā spēle paredzēta jau 4. jūlijā, sestdien, kad Skonto stadionā Rīgā pulksten 18:00 uzsāksim spēli pret “Daugavpili”. Par biļešu iegādes iespējām informēsim drīzumā.

“Jelgava” – “Riga” 0:3 (0:1)
Vārti: Fjodorovs 20′, Pētersons 71′, Rožers 90’+4
Brīdinājumi: Indrāns, Kazačoks, Šlampe, Kozlovs – Hora, Debelko, Brizola, Rožers, Konanovs
Jelgava: Kurakins, Šlampe, Kiričuks (Balodis 46′), Semjonovs. Minkevičs (Siņeļņikovs 70′), Radčeko , Kozlovs, Kazačoks, Indrāns (Krušatins 46′), Hvoiņickis (Olabandžo 84′), Ivanovs (Bazils 70′).
Riga: Ozols, Fjodorovs, Černomordijs, Prenga, Rugins (Kurakins 83′), Paničs, Džurišičs (Šarpars 83′), Brizola, Hora (Pētersons 67′), Nkololo (Rožers 67′), Debelko (Kulē 74′).
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Anufrijevs