Šovakar SynotTip futbola Virslīgas turnīrā 26. kārtas spēlē ”Riga” FC spēlēja 0:0 ar ”Ventspili”, tādējādi vēl nenodrošinot Latvijas čempionu titulu. Pēc nedēļas dosimies uz Valmieru, kur būs vēl viena iespēja to paveikt.

Trešdien abas komandas tikās Latvijas kausa izcīņas finālā, kurā ”Riga” FC izcīnīja dramatisku uzvaru pēcspēles sitienu sērijā. Latvijas futbola Virslīgā līdz šim bijām aizvadījuši trīs savstarpējās spēles, no kurām divās panākumu svinēja rīdzinieki, bet vienā mačā pārāka bija ”Ventspils”.

Jau ar spēles pirmajām minūtēm abas komandas demonstrēja lielu vēlmi gūt vārtus un skatītājiem sniedza interesantu spēli. Pašā ievadā nedaudz vairāk ar bumbu spēlēja mājinieki, bet turpinājumā iniciatīvu pārņēma Kurzemes komanda. 31. minūtē pēc standartsituācijas ar galvu bumbu vārtos raidīja Elvis Stuglis, taču tiesnesis nolēma, ka mūsu futbolists esot pārkāpis noteikumus un vārtus neieskaitīja. Puslaika izskaņā vairs tik bīstamu momentu nebija, un pēc 45 minūtēm rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 0:0.

Otrā puslaika ievadā ”Riga” FC uzreiz devās uz priekšu, veica spiedienu uz pretinieku vārtiem un šķita, ka pakāpeniski tuvojas arī vārtu guvumam. 61. minūtē Anastasijs Mordarenko ar individuālo meistarību ielauzās pretinieku soda laukumā, kur labi parādīja noteikumu pārkāpumu, un Andris Treimanis piešķīra 11 metru soda sitienu. To izpildīt devās Amansio Fortešs, kuram gan pārspēt fantastisko Robertu Ozolu neizdevās.

Drīz vien no vārtu priekšas tam pašam Mordatenko bija laba iespēja, bet atkal lielisku sniegumu vārtos rādīja Ozols. Tuvojoties spēles beigām, ”Ventspils” darīja visu, lai izrautu uzvaru un metās lieliem spēkiem uz priekšu, kā rezultātā ”Riga” FC izveidoja vairākas lieliskas vārtu gūšanas iespējas, taču šoreiz pietrūka veiksmes. Bija arī brīži, kad šķita, ka varam izspiest no situācijām vairāk, bet kāds nedaudz piebremzēja. Interesants futbols no abām komandām noslēdzas bezvārtu neizšķirtu 0:0.

4. novembrī ”Riga” FC aizvadīs nākamo spēli, kad viesos spēkosies ar Virslīgas pastarīti ”Valmiera Glass/ViA”. Mača sākums pulksten 14:00.