Ar bumbu Oļegs Laizāns. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

RTU stadiona mākslīgā seguma laukumā šodien “Riga” FC aizvadīja Latvijas futbola Virslīgas 2. kārtas spēli, kurā cīnījāmies neizšķirti 0:0 pret ”Ventspili”. Čempionātā nākamās divas nedēļas būs pauze, kas saistīta ar izlases spēlēm.

Abas komandas sezonas ievadā bija izcīnījušas uzvaru – rīdzinieki viesos, pateicoties Kaspara Gorkša vārtiem, ar 1:0 pieveica ”Liepāju”, bet ”Ventspils” savā laukumā pārliecinoši ar 2:0 pieveica ”Mettu/LU”.  Salīdzinot ar pirmo spēli Liepājā, šodien sākumsastāvā bija viena izmaiņa – Daniila Turkova vietā uzbrukuma smailē devās Valērijs Šabala, kurš starpsezonas pēdējā spēlē bija iedzīvojies savainojumā, bet pret ventspilniekiem laukumā devās ar sejas masku.

Mača sākumā abas komandas spēlēja visai piesardzīgi – brīžiem vairāk ar bumbu darbojās viesi, brīžiem – mūsējie. Vairākas reizes pa labo malu savas ātruma īpašības demonstrēja Armands Pētersons, taču pietrūka labas noslēdzošās piespēles soda laukumā. 33. minūtē nepatīkama situācija izveidojās mūsu vārtu tuvumā, un sita Ģirts Karlsons – par laimi, pa vārtu pārliktni. Nedaudz vēlāk pēc pretinieku kļūdas sitiena pozīcijā nonāca Hizirs Apajevs, taču aizsargs patraucēja izdarīt veiksmīgu sitienu. Puslaika beigās pārsvars bija rīdziniekiem, bet bez vārtu guvumiem – pēc 45 minūtēm 0:0.

Otrā puslaika sākumā ”Ventspils” spēlēja ļoti ātri un izveidoja pāris labus momentus – vienā no situācijām divas reizes komandu glāba Vladislavs Kurakins.

Skaidrs, ka tādā tempā visu puslaiku ventspilniekiem bija grūti spēlēt, un puslaika otrajā daļā brīžiem pārsvars bija rīdziniekiem. Tuvojoties mača noslēguma daļai, rīdzinieki noorganizēja lielisku uzbrukumu, kura noslēgumā no aptuveni astoņiem metriem brīvi sita Artūrs Zjuzins, tomēr nespēja trāpīt tālajā stūrī. Nedaudz vēlāk iespēja arī Bogdanam Vaščukam – sitiens virs vārtiem. Izskaņā abas komandas nospēlēja uzmanīgi, un tā arī gūtu vārtu vairs nebija – 0:0.

Pēc 2. kārtas Virslīgā būs izlašu pārtraukums, un arī vairāki ”Riga” futbolisti pievienosies gan nacionālajai izlasei, gan jaunatnes izlasēm. Virslīgā nākamais mačs 2. aprīlī viesos Kauguros pret Jūrmalas ”Spartaku”. Mača sākums pulksten 14:00.

Riga FC – FK Ventspils 0:0 (0:0)

Brīdinājumi: Zjuzins
Riga: V. Kurakins, Beļica, Jeņins, Bogdaškins (Zjuzins 46`), Šabala (Vaščuks 71`), Pētersons (Punculs 90+2`), Laizāns, Apajevs, Gorkšs, A. Kurakins, Litvinskis
Ventspils: Uvarenko, Vaskovs, Rugins (Akinjemi 86`), Aleksejevs (Boranijaševičs 61`), Koļesovs, Obuobi, Žuļevs, Karlsons (Svārups 87`), Tīdenbergs, Alfa, Rečickis