Oļegs Laizāns. Foto: Riga FC

Kipras pilsētā Pafā ”Riga” FC aizvadīja pēdējo spēli FNL kausa izcīņas grupu turnīrā. Dodot iespēju 22 futbolistiem, ar rezultātu 0:1 piekāpāmies Voronežas ”Fakel”. 19. februārī rīdziniekiem paredzēta pusfināla spēle pret B grupas uzvarētāju.

Jau pirms šīs spēles bija skaidrs, ka tieši ‘’Riga’’ FC būs A grupas uzvarētāja un spēlē FNL kausa pusfinālā. Rīdzinieki turnīra ievadā ar 1:0 pārspēja gan Nacionālās līgas vienu no līderēm ‘’Krylya Sovetov’’, kas pēc spēka Krievijas 3. līgas vienību ‘’Chaika’’. ‘’Fakel’’ līdz šim bija iekrājusi vienu punktu – 1:1 neizšķirts pret ‘’Chaika’’ un 0:1 zaudējums pret ‘’Krylya Sovetov’’.

Līdzīgi kā iepriekšējās spēlēs būtiski tika pamainīts komandas starta sastāvs. Pirmo reizi turnīra laikā pamatsastāvā devās Antonijs Černomordijs, Kristers Čudars un Aleksejs Davidenkovs. Mača pirmais puslaiks aizritēja līdzīgā cīņā – abas komandas izpildīja vairākus sitienus no tālākas distances, taču bez nopietna apdraudējuma vārtiem. Puslaika otrajā daļā pretiniekiem bija laba iespēja, kad pēc centrējuma no kreisās malas nebija neviena, kas noslēdz epizodi pie tālā stūra. Pēc 45 minūtēm godīgs bezvārtu neizšķirts – 0:0.

Līdz spēles 50. minūtei jau bija veiktas deviņas spēlētāju maiņas. Ilgāks spēles laiks šajā cīņā tikai Viktoram Litvinskim un Milanam Vušurovičam. 63. minūtē pirmo reizi šajā nonācām iedzinējos – pēc centrējuma no labās malas pretinieku uzbrucējs bīstami sita ar galvu, Nils Puriņš ar pirkstgaliem aizsniedzās līdz bumbai, tā atsitās pret vārtu pārliktni un atleca uz kājas Artjomam Serdjukam, kurš mirkli vēlāk to raidīja tālajā stūrī (0:1).

Mača atlikušajā daļā bija jūtams, ka mūsējiem pietrūkst sapratnes laukumā un brīžiem varēja redzēt tikai labas individuālās kvalitātes, tiesa, ar to bija par maz, lai tiktu līdz labiem momentiem. Neskatoties uz ielaistajiem vārtiem, itin drošu sniegumu rīdzinieku vārtos demonstrēja gados jaunais vārtsargs Puriņš. Savukārt uzbrukumā pret ”Fakel” nepārprotami bija problēmas, kas jāatrisina līdz pusfināla cīņai.

19. februārī pusfinālā spēlēsim pret B grupas uzvarētāju, kas vēl nav noskaidrota. Skaidrība būs pēc ”Luch-Energia” un ”Tambov” spēles, kas sāksies nedaudz vēlāk.