Ņikita Juhņevičs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Ar spēli pret Latvijas futbola Virslīgas debitanti ”Babīti/Dinamo” šovakar RTU stadionā pirmo apli noslēdza ”Riga” FC. Ilgāku laiku bija problēmas ar momentu realizāciju, 65. minūtē nonācām iedzinējos ar 0:1, bet izskaņā trīs minūšu laikā pēc Kaspara Gorkša labas cīņas otrajā stāvā divus vārtus iesita Valērijs Šabala, sniedzot komandai laimīgu uzvaru ar rezultātu 2:1.

“Riga” FC pirms šīvakara spēles bija izcīnījusi četras uzvaras pēc kārtas, iekļūstot Latvijas kausa izcīņas finālā un pakāpjoties uz trešo vietu Latvijas futbola Virslīgā, no līderes atpaliekot vairs trīs punktus, tādējādi pēc šīs spēles varējām pakāpties vēl augstāk. Savainojumu dēļ spēli pret “Babīti/Dinamo” izlaida Oļegs Laizāns, Artūrs Zjuzins, Renē Miheličs un Antonijs Černomordijs, kā rezultātā pamatsastāvā devās centra pussargs Ņikita Juhņevičs.

Jau mača ievadā bija skaidrs, ka pretinieki izteikti spēlēs no aizsardzības un gaidīs savas iespējas pretuzbrukumos. No sākuma tas arī radīja diezgan lielas problēmas, tomēr tuvāk puslaika vidusdaļai pa kreiso malu soda laukumā ierāvās Hizirs Apajevs, sekoja piespēle Valērijam Šabalam, kurš bumbu trieca vārtos, tomēr pacelts bija līnijtiesneša karodziņš. Drīz vien lieliska iespēja bija Antonam Kurakinam – sitiens ar kreisās malas aizsargam neērto labo kāju bija vājš un virsū vārtsargam.

Mūsu vārtsargam Vladislavam Kurakinam pirmajā puslaikā praktiski darba nebija, neskaitot iespēju ievadīt bumbu spēlē. 34. minūtē lieliska piespēle uz labo malu padevās Kasparam Gorkšam, vienā pieskārienā bumbu soda laukumā Šabalam piespēlēja Andrejs Kovaļovs – uzbrucējs bumbu apstrādāja, bet sitiens atkal virsū vārtsargam. No asāka leņķa uzsita arī Ēriks Punculs, pāri vārtiem no tuvas distances bumbu cēla Apajevs, tādējādi pirmajās 45 minūtēs rezultātu tā arī neizdevās atklāt.

Otrā puslaika ievadā pretinieki soda laukumā notrieca Šabalu, 11 metru soda sitienu devās izpildīt Apajevs – bumba pret vārtu stabu. Sitienu pa pretinieku vārtiem netrūka arī turpinājumā, taču nekādi bumbu nelidoja vārtu tīklā. 65. minūtē vienā no retajiem uzbrukumiem vārtu priekšā bumbas lidojuma virzienu pamainīja Verners Apiņš, un ”Babīte/Dinamo” izvirzījās vadībā (1:0). Tuvojoties spēles beigām uz priekšu devās arī centra aizsargs Kaspars Gorkšs, kurš 87. minūtē labi pacīnījās gaisā, bumba nonāca pie Šabalas, un uzbrucējs trieca to vārtos – 1:1. Trīs minūtes vēlāk vēlreiz lieliska cīņa Gorkša izpildījumā, un bumbu pāri vārtsargam pārcēla Šabala – 2:1.

Latvijas futbola Virslīgas otro apli iesāksim ar spēli 13. maijā RTU stadionā pret Liepājas futbolistiem. Mača sākums pulksten 14:00.