Kaspars Gorkšs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

”Riga” FC kapteinis Kaspars Gorkšs pēc izcīnītās 2:1 uzvaras Latvijas futbola Virslīgas 20. kārtas spēlē pret ”Jelgavu” pauda gandarījumu par to, ka esot nodemonstrēts īsts komandas gars, kas ne tajā labākajā spēlē ļāvis izcīnīt trīs punktus.

Kaspars Gorkšs, ”Riga” FC kapteinis: ”Emocionāla un svarīga uzvara. Īsti atkāpties mums vairs nav kur. Pirmajā puslaikā mēs spēlējām briesmīgi, bet otrajā mums vairs nebija kur atkāpties. Neteikšu, ka spēlējām izcili, bet krietni labāk. Šoreiz mums izdevās izraut uzvaru.

Kāpēc bija tik atšķirīgi puslaiki? Varu paust tikai savu personīgo viedokli. Kā ir īstenībā, nezinu. Domāju, ar jaunā trenera atnākšanu esam mainījuši spēles stilu. Pēdējās divas spēlēs demonstrējām diezgan skatāmu futbolu, diezgan daudz saņēmām uzslavas. Domāju, ka tas iedarbojās nedaudz pretēji nekā to gribētos. Nevis centāmies iet tālāk un vēl uzlabot sniegumu, bet izskatījās, ka pirmajā puslaikā bijām atbraukuši pastaigāt un gan jau kaut kā to spēli uzvarēsim. Nevienu komandu Latvijas Virslīgā šogad tā neapspēlēsim.

Ja godīgi, mums vispār paveicās, ka pēc pirmā puslaika bijām iedzinējos tikai ar 0:1. Varbūt pat bija labi, ka zaudējām tos vārtus. Tas vismaz kaut kādā veidā mūs satricināja. Bijām spiesti sāk skriet, kustēties, uzvarēt divcīņā. Iespējams, ja būtu palicis 0:0, tad otrajā puslaikā tāpat būtu muļļājušies.”

Kapteinis arī izteica gandarījumu, ka ar kopējām komandas pūlēm izdevies sasniegt šo panākumu: ”Galvenais, ka mēs parādījām komandas garu. Spējām ne tik kvalitatīvā spēlē izraut trīs punktus, kas bija vitāli svarīgi, lai saglabātu vēl kādas cerības aizvien uz čempiontitulu. Tagad dodamies izlases pārtraukumā. Kāds atpūtīsies, kāds brauks uz izlasi. Dodamies krietni labākā garastāvoklī nekā, ja spēle būtu beigusies pēc pirmā puslaika.”

Kaspars tāpat kā Oļegs Laizāns pārstāvēs Latvijas izlasi gaidāmajās Pasaules kausa kvalifikācijas cikla spēlēs pret Ungāriju un Šveici. Gorkšs piebilda, ka spēlēšana izlasē viņam vienmēr ir bijusi sirdslieta, tāpēc viņš nebēdā, ka būs mazāk dienu atpūtai. Tie ”Riga” FC spēlētāji, kas nav iekļauti Latvijas izlasēs, jau 29. augustā dosies uz treniņnometni Igaunijas pilsētā Pērnavā.