Kaspars Gorkšs, Vladislavs Kurakins un Ivans Jeņins. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Lieliskos laikapstākļos šodien Kauguru vidusskolas mākslīgā seguma laukumā SynotTip futbola Virslīgas 3. kārtas ietvaros ”Riga” FC aizvadīja vājāko spēli šajā sezonā, 52. minūtē palika mazākumā un ar 0:2 piekāpās pagājušās sezonas čempioniem Jūrmalas ”Spartakam”. 9. aprīlī RTU stadionā Latvijas kausa ceturtdaļfināls.

Pēdējo spēli Latvijas čempionātā rīdzinieki aizvadīja 18. martā, kad spēlēja neizšķirti 0:0 pret ”Ventspili”, bet sezonas pirmajā mačā mūsējie ar 1:0 pieveica ”Liepāju”. ”Spartaks” sezonas pirmajās divās spēlēs bija iekrājusi trīs punktus – 1:2 zaudējums pret RFS un 4:2 uzvara pret ”Mettu/LU”. Pēc 2. kārtas spēlēm Virslīgā bija pārtraukums sakarā ar izlašu cīņām. Latvijas izlases pārstāvēja arī vairāki ”Riga” futbolisti.

Galvenais treneris Vladimirs Volčeks pirmo reizi šajā sezonā Virslīgas mačā pamatsastāvā sūtīja Ēriku Punculu un Bogdanu Vaščuku, kuri labi pierādīja sevi pēdējās nedēļās, un jaunieguvumu slovēni Renē Miheliču. Mača pirmajās minūtēs laukumā risinājās līdzīga spēle, ar asākiem uzbrukumiem pa pāris reizēm izceļoties gan jūrmalniekiem, gan rīdziniekiem. Pakāpeniski ”Spartaks” ieguva lielāku pārsvaru, vairāk kontrolēja bumbu un vairāk veidoja uzbrukumus.

26. minūtē ”Spartaks” izveidoja lielisku uzbrukumu pa kreiso malu, noslēgumā no tuvas distances sitot Dmitrijam Platonovam – šajā situācijā mūsējos glāba tikai veiksme un vārtsarga Vladislava Kurakina meistarība. 34. minūtē neglāba arī Kurakins…Mājiniekiem padevās laba piespēle no laukuma vidusdaļas, pret Vladu izskrēja Jevgēņijs Kozlovs un izpildīja precīzu sitienu vārtu apakšējā stūrī – 0:1. Puslaika beigu daļā pāris pusmomenti arī mūsējiem, bet bez bīstamiem sitieniem.

Otrā puslaika sākumā mūsējie ieguva bumbas kontroli, bet 52. minūtē galvenais tiesnesis piešķīra otro dzelteno kartīti Kasparam Gorkšam, kā rezultātā palikām mazākumā. Īsu brīdi pēc tam no metriem 14 tālajā stūrī lieliski sita Ēriks Punculs, bet veiksme šoreiz nebija rīdzinieku sabiedrotā – bumba atsitās pret vārtu stabu. 63. minūtē mājiniekiem labs pretuzbrukums – Vladislava Kozlova sitienu Kurakins atsita, bet pirmais pie bumbas bija J.Kozlovs (0:2). Arī pēc zaudētajiem vārtiem bija vairākas labas iespējas…Tomēr Jevgēņiju Ņerugalu pārspēt tā arī nespējām – 0:2.

9. aprīlī RTU mākslīgā seguma laukumā ”Riga” FC aizvadīs Latvijas kausa ceturtdaļfināla spēli pret ”Daugavpili”. Mača sākums pulksten 14:00.