Ceturtdienas vakarā Polijas pilsētā Glivicē “Riga” FC UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra 2. kārtas spēlē ar rezultātu 2:3 piekāpās Polijas čempionei Glivices “Piast”. Atbildes spēle pēc nedēļas notiks Skonto stadionā.

Mača pirmais puslaiks aizritēja visnotaļ lēnā tempā, “Piast” pārvaldot bumbu, taču Polijas čempiones uzbrukumiem bieži vien apraujoties monolītajā rīdzinieku aizsardzībā. Pirmais bīstamais moments izveidojās 14. minūtē, kad pēc Sezara Žoela Valensijas piespēles gar vārtiem bumbu aizskāra viens no “Riga” aizsargiem, tai lidojot vārtos. Tomēr lielisku reakciju nodemonstrēja vārtsargs Roberts Ozols, situāciju glābjot.

Negaidītākais pavērsiens spēles sākumā sekoja 22. minūtē, kad atspēlē atpakaļ savam vārtsargam ļoti rupji kļūdījās “Piast” aizsargs, bumbu kā pirmajam pēc lieliska sprinta iegūstot “Riga” ukraiņu leģionāram Romānam Debelko, kurš apspēlēja savu pozīciju pametušo vārtsargu un no 15 metru attāluma bumbu ieripināja pilnīgi tukšajos mājinieku vārtos – 1:0 “Riga” labā.

Atlikušajā laikā līdz pārtraukumam konstanti uzbrukumā devās “Piast”, bīstamākajiem no visiem mājinieku futbolistiem esot Pjotram Pažišekam, pēc viena no viņa sitieniem ar galvu meistarību demonstrējot Ozolam. Savukārt nākamajā reizē Pažišeka raidīto bumbu Ozolam vairs nebija iespējams atvairīt, tai lidojot nedaudz garām labējam stabam. Līdzjutēju svilpienu pavadīti, “Piast” futbolisti 15 minūšu pauzē devās ar vienu vārtu deficītu.

Jau no pirmajām otrā puslaika sekundēm “Piast” rīdziniekiem piedāvāja krietni straujāku tempu, kā rezultātā mājiniekiem brieda vārtu guvums. Tas “nogatavojās” 66. minūtē, kad pēc “Piast” spēlētāja centrējuma nepiesegts vienatnē izrāvās un Ozolu pārspēja Jakubs Červinskis (1:1). “Piast” uzbrukumi turpināja nomākt arvien tuvāk pie saviem vārtiem piespiedušos rīdzinieku aizsardzību, Glivices komandai 82. un 85. minūtē pēc lieliskām izspēlēm panākot attiecīgi 2:1 un 3:1. Tomēr jau pēc izspēles no centra “Riga” guva vārtus. Pareizāk, bumbu, neveiksmīgi atspēlējot savam vārtsargam, savos vārtos neveiksmīgi iesita slovēņu aizsargs Urošs Koruns – 2:3. Atlikušajā spēle daļā rezultāts uz tablo vairs nemainījās.

Atbildes mačs “Skonto” stadionā paredzēts 1. augustā.

Piast Gliwice – Riga FC 3:2 (0:1)
Vārti: Červinskis 66`, Fēlikss 82`, 85` – Debelko 22`, Koruns (s. v.) 86`
Piast: Plahs – Červinskis, Koruns, Pjetrovskis – Džičeks, Kirkeskovs, Heitlijs, Badija (Končkovskis 62`), Fēlikss – Valensija (Sokolovskis 74`), Pažišeks (Stečīks 87`).
Riga: Ozols – E. Stuglis, Valerjanoss, Paničs, Rugins – Šarpars, Laizāns, Šaričs – Brizola (Višņakovs 43`), Rakels (Bopesu 81`), Debelko (Bilinskis 84`).