Jakubs Hora. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Šodien Igaunijas pilsētā Pērnavā pārbaudes spēli aizvadīja divas Latvijas komanda. “Riga” FC un Jūrmalas “Spartaka” cīņā galarezultātā tika fiksēts neizšķirts 1:1. Vienīgos vārtus mūsu komandas labā guva čehu pussargs Jakubs Hora.

“Riga” FC pēc otrās čempionu sezonas pēc kārtas aizvadīja kvalitatīvu sagatavošanās posmu pirms 2020. gada sezonas sākuma. Rīdzinieki aizvadīja divas treniņnometnes ārpus Latvijas robežām – Apvienotajos Arābu Emirātos un Kiprā. Bijām gatavi martā sākt čempionātu, taču koronavīrusa straujās izplatības dēļ Latvijas futbola Virslīgas sākums tika atlikts. Šodien Pērnavā aizvadījām pirmo pārbaudes spēli pēc ilgāka pārtraukuma.

Mača sākumā aktīvu spēli demonstrēja abas komandas, kvalitatīvas darbības vairāk gan bija mūsējiem. Tajā pašā laikā pa pusmomentam bija pie abu komandu vārtiem. Bija jūtams, ka futbolisti ir noilgojušies pēc futbola, kas brīžiem pārvertās diezgan asā spēlē, taču ne rupjā. 17. minūtē Romāns Debelko pēc piespēles no kreisās malas skaisti pārvirzīja bumbu vārtu tīklā, taču tika pacelts līnijtiesneša karodziņš, kas signalizēja par aizmuguri.

21. minūte laukuma vidusdaļā savas fiziskās īpašības apliecināja Brajans Angulo, kurš izcīnīja bumbu, tālāk piespēlēja Debelko, kurš sitiena pozīcijā izvirzīja Jakubu Horu, pēc čeha sitiena pretiniekus glābjot vārtsargam Dāvim Ošam. Puslaika gaitā rīdzinieki ieguva lielāku pārsvaru spēles ziņā, un 35. minūtē arī sasniedza rezultātu. Debelko tika nogāzts soda laukumā, un 11 metru soda sitienu droši realizēja Jakubs Hora. Puslaika pārtraukumā “Riga” FC devās ar minimālu 1:0 pārsvaru.

Otrā puslaika sākumā uzreiz veicām sešas spēlētāju maiņas, un spēle joprojām bija tikpat azartiska, taču saspēles pietrūka, tāpēc bīstamu momentu bija ļoti maz. Arī puslaika gaitā sastāva tika veiktas nelielas izmaiņas. Vēlme gūt vārtus bija redzama, taču noslēguma fāzē allaž kaut kas pietrūka. Iespējams, pie vainas bija ne tā labākā laukuma kvalitāte, taču tas abām komandām bija vienāds. 84. minūtē rupji kļūdījās Steniu, kurš principā vienatnē pret vārtsargu izveda Ariagneru Smitu, un Jūrmalas uzbrucējs sita precīzi – 1:1. Galarezultātā neizšķirts.