Valērijs Fedorčuks. Foto: Raitis Supe

”Riga” FC 29 gadus vecais centra pussargs Valērijs Fedorčuks intervijā atzīmējis, ka Latvijas futbola Virslīgas spēlēs ir ļoti daudz cīņas un brīžiem futbolistiem spēlējot pat uz rupjību robežas, kas gan nemaina acīmredzamo – komandai šosezon viennozīmīgi jācīnoties par čempiontitulu. 

”Skaidrs, ka čempionāta ievadā piedzīvotie divi zaudējumi bija trieciens, tas iesita pa nerviem. Visiem ir zināms, ka mums ir jācīnās par pirmo vietu. Tie divi zaudējumi jau ir notikuši, vairs par to nav jādomā. Ir jāiet tālāk. Pirmā uzvara vienmēr ir svarīga. Tagad esam guvuši divus panākumus pēc kārtas. Kad izdodas uzvarēt, kļūst vieglāk, ir labāks noskaņojums treniņos. Labāk jūtas ne tikai futbolisti, bet arī mūsu ģimenes – sievas, bērni. Visiem tas ir nozīmīgi. Tagad vienkārši ir jāturpina strādāt ar tādu pašu attieksmi, kāda tā ir bijusi līdz šim,” stāsta ukraiņu pussargs, kurš vēl pirms dažām sezonām ”Dnipro” sastāvā cīnījās UEFA Eiropas līgas finālā pret ”Sevilla”.

“Kā pats jūtos? Nezinu, kāpēc daudzi runā par to, ka man bijusi liela pauze. Īstenībā no Ukrainas aizbraucu neilgi pirms čempionāta pārtraukuma. Viss ir kārtībā! Epizode pret ”Jelgavu”, pēc kuras tiku nomainīts? Tas bija nepatīkams moments. Pretinieku spēlētājs vienkārši no muguras ieleca man kājās. Spēlētājs, kuram jau bija dzeltenā kartīte! Par laimi, pārbaudes parādīja, ka viss ir kārtībā, saites nav pārrautas. Vienkārši dažas dienas bija jāveic procedūras, lai varētu spēlēt. Tagad jūtos labi, un esmu gatavs,” turpina Fedorčuks.

Ukraiņu futbolists nevēlējās sīkāk komentēt, kāpēc sezonas sākumā ir problēmas ar vārtu gūšanu. ”Es tomēr esmu futbolists, man tas nebūtu jāanalizē un to nekad nedaru. Es neesmu treneris. Mans vārtu guvums pret ”Jelgavu”? Futbolistam vienmēr ir patīkami gūt vārtus, tāpēc esmu priecīgs, ka izdevās trāpīt.”

Fedorčuks izteica savas domas par rīdzinieku nākamo pretinieci ”Ventspili”. ”Tagad sākam pretinieku analizēt sīkāk. Jā, komandā ir mans labs draugs Aleksejs Antonovs, ar kuru esam dzīvojuši vienā istabā, spēlējuši vienā komandā. Zinu, ka arī viņiem ir maksimāli mērķi šajā sezonā, tāpēc arī mūsu attieksmei ir jābūt simtprocentīgai. Pirms katras spēles ir jādomā par gaidāmo pretinieku, lai būtu gatavi un izdotos uzvarēt. Viņiem arī ir laba komanda. ”

”Atšķirības spēlē uz mākslīgā un dabīgā seguma? Tās ir milzīgas! No sākuma ir jāsaka, ka šāda pāreja ir slikta futbolistiem. Meistarīgiem futbolistiem uz mākslīgā seguma ir grūti, uz dabīgā jau ir iespēja pierādīt savu pārākumu. Mākslīgais segums traucē spēlēt, laukums ir šaurs, daudz cīņas, ir maz iespēju izvērsties. Nav gan arī tā, ka mums par to būtu ļoti daudz jādomā. Man vienkārši gribas, lai Latvijā pēc iespējas ātrāk ir labi laikapstākļi, un varam gan trenēties, gan spēlēt uz dabīgā seguma laukumiem.”

Ukrainis arī pauda savas domas par Latvijas čempionātu. ”Īstenībā šis ir sarežģīts čempionāts. Ir daudz cīņas, brīžiem futbolisti spēlē uz rupjību robežas. Tiesneši laukumā pieļauj šādu cīņu. Redzu, ka ir piecas līdzvērtīgas komandas. Ir arī labi futbolisti čempionātā. Tas arī kopumā viss, ko varu komentēt pagaidām.”

Noslēgumā Valērijs pozitīvi izteicās par dzīvi Rīgā. ”Pilsēta ir maza, skaista. Varu pat teikt, ka patīkama ģimenei, dzīvei šeit. Konkrēti Rīgā ir viss nepieciešamais. Pats esmu no Kijevas, un lidojums uz mājām aizņem pusotru stundu. Arī tādā ziņā viss ir kārtībā. Problēmu nav, esmu apmierināts ar dzīvi Rīgā.”

29. aprīlī ”Riga” FC aizvadīs nākamo Latvijas futbola Virslīgas spēli, kad viesos uz dabīgā seguma laukuma tiksies ar ”Ventspils” futbolistiem. Spēles sākums paredzēts pulksten 15:00.

E-pasts: info@rigafc.lv                                  Fakss: +371 67869000

 

Riga Football Club ©2020

Log in with your credentials

Forgot your details?