Valērijs Fedorčuks un Romāns Mickevičs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Šovakar Olaines stadiona mākslīgā seguma laukumā Latvijas futbola Virslīgas 4. kārtas ietvaros ”Riga” FC ar rezultātu 1:0 pieveica ”Jelgavu”. Vienīgos vārtus spēles pirmajā puslaikā guva ukraiņu centra pussargs Valērijs Fedorčuks. 29. maijā mūsējiem spēlē Ventspilī.

Pirmajās trīs spēlēs gan ”Riga”, gan ”Jelgava” bija izcīnījušas pa trim punktiem, tādējādi atradās arī blakus turnīra tabulā. Pagājušajā sezonā pret Jelgavas futbolistiem ieguvām desmit no maksimālajiem 12 punktiem, bet vienīgos punktus zaudējām sezonas pēdējā spēlē, izlaižot 2:0 pārsvaru. Olainē pirmo reizi šosezon komandas sākumsastāvā devās centra aizsargs Antonijs Černomordijs, kurš veidoja duetu ar ”Riga” kapteini Vladimiru Bajenko.

Jau ar spēles pirmajām minūtēm rīdzinieki ieguva pārsvaru bumbas kontrolē, aktīvi veidojot uzbrukumus. ”Jelgava” savas iespējas gaidīja pretuzbrukumos, pie tam brīžiem tie pat bija bīstami, tiesa, vārtsargam Robertam Ozolam jāglābj sava komanda nevienā no epizodēm nebija.

25. minūtē atklājām spēles rezultātu – no labās malas centrējumu soda laukumā izpildīja Antons Kurakins, un ļoti precīzi bumbu ar galvu vārtu tālajā stūrī guva ukraiņu centra pussargs Valērijs Fedorčuks, kuram šie bija pirmie vārti ”Riga” FC sastāvā. Diemžēl nedaudz vēlāk pret Valēriju asi tika pārkāpti noteikumi, un viņš spēli nevarēja turpināt. Puslaika otrajā daļā izveidojām vēl dažus pusmomentus, tomēr pārsvaru dubultot nespējām. Izskaņā cieta arī Bogdans Vaščuks, kurš otrajā puslaikā laukumā vairs neatgriezās.

Otrā puslaika ievadā ”Jelgava” visai aktīvi devās uz priekšu, bet 57. minūtē Ivans Jeņins pamanīja, ka no vārtiem patālu ir izskrējis Jānis Krūmiņš – krievu pussargs sita no centra, taču nedaudz pāri vārtiem. Turpinājumā mūsējiem bija vairākas iespējas ātrajās pārejās, un 88. minūtē Romāns Mickevičs varēja pielikt punktu intrigai – pēc lieliskas saspēles Romāns sita no aptuveni 11 metriem, taču fantastiskā veidā mājiniekus glāba Krūmiņš. Izskaņā nospēlējām pēc iespējas drošāk un nosargājām minimālu uzvaru ar rezultātu 1:0.

29. maijā Olimpiskajā centrā ”Ventspils” spēle pret vietējo komandu jau uz dabīgā seguma laukuma. Mača sākums pulksten 15:00.