Roberts Ozols. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Šodien RTU stadionā Latvijas futbola Virslīgas klubu dublieru čempionātā “Riga” FC otrā komanda ar rezultātu 1:2 piekāpās ”Jelgavai-2”. Vienīgos vārtus mūsu komandas labā guva Vladislavs Titovs. 9. maijā dublieri viesosies pie ”Babīte/Dinamo-2”.

Vakar Zemgales Olimpiskajā centrā uz dabīgā seguma tikās abu klubu Virslīgas vienības, un rīdzinieki asā spēlē (pretiniekiem divas sarkanās kartītes) uzvarēja ar rezultātu 3:0. Dublieru čempionātā pirms šīvakara spēles jelgavnieki bija iekrājuši par diviem punktiem vairāk.

Šajā spēlē dublieriem bija jāiztiek bez pieredzējušo spēlētāju palīdzības – ar lielāku pieredzi Virslīgas līmeni sastāvā bija vien vārtsargs Roberts Ozols un vidējās līnijas futbolists Ņikita Juhņevičs. Jau spēles sākums neizdevās, un 4. minūtē Oskars Soroka vadībā izvirzīja viesus. Soroka 58. minūtē ”Jelgavai” sniedza 2:0 pārsvaru, bet 81. minūtē pretinieku rindās sarkano kartīti saņēma Ivo Minkevičs, pēc kā 11 metru soda sitienu realizēja Vladislavs Titovs (1:2). Atlikušajā laikā rīdziniekiem vismaz punktu izraut neizdevās.

Komentāru pēc spēles sniedza viens no komandas treneriem Sergejs Kožans: ”Kaut kā tāda grūta spēle sanāca. Daudz cīņas, bet maz vārtu gūšanas momentu. ”Jelgava” spēles ziņā bija labāka, vairāk kontrolēja bumbu. Mēs uzbrukumus mēģinājām veidot ātri. Ne vienmēr tas sanāca, taču pāris momentus izveidojām. Jau 4. minūtē ielaidām pēc centrējuma. Otrie vārti arī bija pēc pretinieku uzbrukuma pa malu. Paši iesitām no 11 metru atzīmes. Maligins labi ierāvās soda laukumā, tur bija noteikumu pārkāpums, un pretinieks pat saņēma sarkano kartīti. Izskaņā ar emocijām gribējām izveidot labas iespējas, daudz uzbrukām, taču pietrūka.

Runājot par spēlēšanu bez pieredzējušajiem spēlētājiem, ir tā, ka ar viņiem spēle izdodas labāka, vairāk uzbrūkam. Jaunajiem spēlētājiem pašiem ir grūti, lai gan arī jelgavnieki spēlēja bez galvenās komandas spēlētājiem. Vienalga bija redzams, ka fiziski viņi ir labāki. Spēka spēlē viņi jutās labāk. Centāmies, ir lietas, kas nesanāk, bet epizodiski ir redzams, ka izdodas labi momenti. Momenti veidojas, nevis pēc individuālām darbībām, bet tiešām komandas sapratnes.”

Pēc šīs spēles dublieru čempionāta turnīra tabulā komanda ar pieciem punktiem sešās spēlēs atkritusi uz sesto pozīciju astoņu komandu konkurencē. Nākamā spēle 9. maijā ”Babīte/Dinamo-2” mājvietā Piņķu stadionā. Mača sākums pulksten 17:00.