Bogdans Kovaļenko. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Sestdien otro uzvaru Latvijas futbola Virslīgas Dublieru čempionātā izcīnīja ”Riga” FC-2, kas 2. kārtas spēlē viesos Vidzemes Olimpiskā centrā mākslīgā seguma laukumā sešu vārtu cīņā ar 4:2 pieveica ”Valmiera Glass ViA” otro komandu.

Dienu iepriekš Virslīgas komandu spēlē ”Riga” FC izcīnīja kluba rekorduzvaru Latvijas futbola spēcīgākajā čempionātā – 6:1. Dublieru čempionāta pirmajā kārtā rīdzinieki tikās ar Ventspils otro komandu un guva panākumu ar minimālu rezultātu 1:0. Vienīgos vārtus tajā spēlē guva pieredzes bagātais centra aizsargs Vitālijs Smirnovs.

Uz Valmieru devās vairāki futbolisti, kuri visu sagatavošanās procesu pavadīja ar galveno komandu – vārtsargs Toms Nils Puriņš, aizsargi Viktors Litvinskis un Antonijs Černomordijs, pussargs Bogdans Kovaļenko un uzbrucējs Aleksejs Davidenkovs. Tāpat sastāvā bija arī cits leģionārs Luiss Paulo Hilario, kurš vēl uzņems sportisko formu un ceram, ka drīz varēs palīdzēt Virslīgas komandai.

”Riga” FC-2 aizvadīja visai neveiksmīgu spēles pirmo puslaiku, un jau 17. minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Ulvis Bērziņš. Puslaika beigu daļā Aleksejs Davidenkovs spēja panākt izlīdzinājumu uz tablo, tomēr 45. minūtē ”Valmiera Glass ViA” guva vēl vienus vārtus, un Klāvs Kramēns atgrieza vadību pretiniekiem (1:2). 62. minūtē pirmos vārtus sezonā guva Maksims Mokrušins (2:2), bet piecas minūtes vēlāk no 11 metru soda sitiena atzīmes Gaels Etoks sniedza vadību rīdziniekiem (3:2). Izskaņā valmierieši lieliem spēkiem devās uz priekšu, un otrā puslaika kompensācijas laika otrajā minūtē punktu cīņai pielika Bogdans Kovaļenko – 4:2!

Dublieriem nākamā spēle paredzēta 13. maijā RTU stadionā Rīgā pret Jūrmalas ”Spartaka” otro komandu. Mača sākums pulksten 13:00. “Spartaka” dublieri pagaidām čempionātā ir bez izcīnītām uzvarām.

Dublieru čempionāts, 5. maijs

Valmiera Glass ViA-2 – Riga FC-2 2:4 (2:1)

Vārti: Bērziņš 17′ Kramēns 45′ – Davidenkovs 37′ Mokrušins 62′ Etoks 67′ Kovaļenko 90+2′

Riga FC-2: Puriņš, Litvinskis, Černomordijs, Petuhovs (Pelcis 64′), Jākobsons (Šnitovs 58′), Udovičenko (Zicāns 89′), Kovaļenko, Mokrušins, Hilario (Čebotarjovs 77′), Etoks, Davidenkovs