Priecājamies par mūsu dublieru komandu! Riga FC-2 1. līgas B čempionāta pēdējā spēlē ar 1:0 pieveica Ventspili un izcīnīja bronzas medaļas! Uzvaras vārtus mūsejiem guva Svetoslavs Čugunovs!

Lai gan rīdziniekiem vēl ir atlikusi pārceltā spēle 4. novembrī ar BFC “Daugavpils” komandu, jau šobrīd ir zināms vietu sadalījums 1. līgas B čempionātā. Pirms sestdienas spēles pret “Ventspils-2” komandu abām vienībām bija 40 punktiem, un šī bija izšķiroša cīņa par bronzas medaļām.

“Riga” FC otrā komanda bez palīdzības no Virslīgas sastāva aizvadīja disciplinētu spēli un pārspēja ventspilniekus ar 1:0. Vienīgos vārtus “Riga” FC-2 sastāva guva Svetoslavs Čugunovs.

Pēc izcīnītajām medaļām komentāru sniedza Sergejs Kožans, kurš kopš aprīļa mēneša pildīja galvenā trenera pienākumus: “Savācām diezgan stipru komandu. No “Skonto” akadēmijas pievienojās vairāki spēlētāji, Vitālija Astafjeva 2002. gadā dzimušie puiši, tāpat daudzi palika, kas jau iepriekš bija kopā ar mums. Izveidojās labs kodols, kopumā laba komandas atmosfēra. Neslēpšu, ka pēc starpsezonas gribējām cīnīties par zelta medaļām. Arī pēc demonstrētā snieguma šķita, ka esam uz to spējīgi.

Bija daudz neizšķirtu, tādā veidā zaudējām lielu skaitu punktu. Beigām uzvarējām sešās spēlēs pēc kārtas, kas ļāva iegūt bronzas medaļas. Teikšu, ka šī komanda varēja būt augstāk. Ielaidām vismazāk vārtus, četri zaudējumi ir tikpat, cik čempionei “Mettai”, bet pievīla neizšķirti. Kaut kur varbūt nedaudz nepaveicās.

No Virslīgas komandas sezonas griezumā visbiežāk mums palīdzēja Elvis Stuglis, Vladislavs Gabovs, Vladislavs Fjodorovs un Antons Kurakins. Daudz palīdzēja vārtsargs Nils Toms Puriņš. Nebija tā, ka viņi taisīja rezultātu mums, tā liecina statistika, taču šie vairāk ir aizsardzības tipa spēlētāji. Mums bija patiešām laba komanda. Daudz spēļu bija tādu, kur bijām bez Virslīgas spēlētājiem, pretinieki lika pretī vairākus tādus, bet mūsējie ne ar ko nebija sliktāki, vairākos gadījumos pat labāki.

Man pašam šī arī bija pirmā pieredze ar pieaugušo komandu visas sezonas garumā. Ar Mihailu Koņevu kopā strādājām no janvāra līdz aprīlim, bet, protams, arī pēc tam viņš daudz palīdzēja ar padomiem. Regulāri kontaktējos ar viņu. Tāpat vairākos jautājumos palīdzību sniedza Jurijs Pavlovskis, par vārtsargiem atbildīgs bija Deniss Romanovs. Pieredze man pašam tāda bija pirmā, taču komandā bija savākti spēcīgi futbolisti, kas atviegloja man darbu.

Nesaukšu konkrētus klubus un spēlētājus, taču jau tagad ir interese no citiem Virslīgas klubiem par mūsu dublieru komandas spēlētājiem. Liels pluss šosezon, ka bija līderi, kas grūtos brīžos spēja pavilkt uz priekšu visu komandu. Progresēja arī tie, kas komandā ir ilgāku laiku. Varējām izmantot dažādas taktikas, spēlētāji spēja pielāgoties, pat puslaika pārtraukumā varējām izmainīt spēli. Tā tas bija arī pret “Ventspili” pēdējā mačā.

Teikšu, ka ieguvumu no šāda turnīra noteikti ir daudz. Jaunatnei ir vajadzīgs šāds čempionāts, kur sacensties ar pieaugušajiem. Ar U-18 čempionātu nepietiek. Vajag tādu turnīru, kur tieši šādi var nākt palīdzība no Virslīgas, jaunie var sacensties ar šiem futbolistiem un progresēt. Manuprāt, 1. līgas B čempionāts šosezon noteikti nebija sliktāks par 1. līgas turnīru. Šobrīd nav pilnīgas skaidrības, kur spēlēsim nākamgad. Gaidām lēmumu. Jāpiemin, ka pie durvīm jau klauvē vairāki 2003. gadā dzimušie puiši, tā kā nākotne noteikti ir.”

E-pasts: [email protected]                                  Fakss: +371 67869000

 

Riga Football Club ©2020

Log in with your credentials

Forgot your details?