Darko Lemajičs gūst vārtus. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Latvijas futbola Virslīgas 25. kārtas ietvaros itin kvalitatīvu spēli aizvadījusi ”Riga” FC, kas Rīgā, Hanzas vidusskolas mākslīgā seguma laukumā ar rezultātu 2:0 apspēlēja ”Mettu/LU”. Pa vārtiem guva Darko Lemajičs un Bogdans Vaščuks. Jau 18. oktobrī Skonto stadionā Latvijas kausa fināls!

Pret ”Mettu/LU” īpaši sarežģītas spēles izvērtās sezonas pirmajā daļā, kad divās spēlēs ieguvām vien divus punktus – 2:2 un 0:2. Trešajā tikšanās reizē jau pārliecinoši apliecinājām savu meistarības pārākumu un sagrāvām studentus ar rezultātu 4:0.

Dzelteno kartīšu limita dēļ šovakar spēli izlaida centra pussargs Ivans Jeņins, savukārt pirms spēles nelielas sāpes sajuta Minori Sato, ar kuru arī nolēmām neriskēt. Ilgāku laiku savainojuma dēļ spēlēt nevar Artūrs Zjuzins. Jau ar pirmajām minūtēm bija skaidrs, ka ”Riga” FC šajā spēlē daudz vairāk spēles ar bumbu. Iepriekš ”Metta/LU” ar ātru saspēli visās spēlēs ievadā tika pie daudz vārtu gūšanas iespējām, bet mūsējie spēja apslāpēt pretiniekus ieceres priekšējā līnijā.

15. minūtē arī pirmais vārtu guvums, kad Darko Lemajičs uzvarēja divcīņu ar pretinieku centra aizsargu Kirilu Ševeļovu un mirkli vēlāk izdarīja izcilu sitienu vārtu tālajā devītniekā (1:0). 11 minūtes vēlāk sev ļoti labu momentu izkaroja Bogdans Vaščuks, taču pretiniekus glāba vārtsargs. 36. minūtē igaunis gan savu panāca – Bogdans ātri apstrādāja bumbu soda laukumā un izdarīja sitienu vārtsargam pretkustībā (2:0). Puslaika beigu daļu mūsējie aizvadīja nedaudz mierīgāk un pēc 45 minūtēm bija vadībā ar komfortablu 2:0.

Otrā puslaika sākumā efektīgu sitienu uzreiz no gaisa izpildīja Milans Vušurovičs – precīzi spēlēja pretinieku vārtsargs Dāvis Ošs. Turpinājumā ilgāku laiku nebija bīstamu momentu, savukārt 72. minūtē tikko uz maiņu uznākušais Ēriks Punculs veica reidu pa laukuma vidu, izdarīja spēcīgu sitienu, taču trāpīja pa vārtu stabu. Spēles noslēdzošajā nogrieznī ”Riga” FC par katru cenu nedevās sist trešos vārtus, nospēlēja droši un saglabāja 2:0 pārsvaru, izcīnot svarīgus trīs punktus.

Nākamo spēli ”Riga” FC aizvadīs jau 18. oktobrī pulksten 19:00 Skonto stadionā Latvijas kausa izcīņas fināla ietvaros pret ”Liepāju/Mogo”.