Mārtiņš Pļāvējs un Maksims Frolovs. Foto: Riga FC

”Riga FC” saņēmusi Latvijas Futbola federācijas (LFF) vēstuli ar lūgumu 22. un 23. februārī atbrīvot mūsu kluba dublieru vienības futbolistus Mārtiņu Pļāvēju un Maksimu Frolovu, lai abi varētu vilkt mugurā Latvijas U19 izlases kreklu. Jaunatnes akadēmijas vadītājs Jurijs Pavlovskis stāsta, ka tas arī ir galvenais uzdevums – pēc iespējas vairāk mūsu futbolistu jauniešu izlasēs.

Jurijs Pavlovskis, ”Riga FC” jaunatnes akadēmijas vadītājs: ”Jau kopš laika, kad 1999. gadā Latvijas leģendārais futbolists un treneris Genādijs Šitiks, nodibināja Šitika Futbola skolu, mūsu uzdevums ir bijis sagatavot futbolistus Latvijas jaunatnes izlasēm. 2009. gadā Genādijs mira, un nākamie gadi bija grūti visai skolai. Bija jāsaprot, kā dzīvot tālāk. 15, 16 gadus veci futbolisti devās uz citām komandām. 2013. gadā bija pirmais mēģinājums ar dublieru komandu startēt 1. līgā. Arī nākamajā gadā startējām šajā čempionātā, lai mūsu futbolisti savā komandā var progresēt un iesaistīties pieaugušo futbolā. Šī pieredze bija gan ar plusiem, gan mīnusiem. Tam visam ir vajadzīgi lielāki finanšu līdzekļi.

Pēc tam jau, pateicoties Latvijas Futbola federācijai, ieguvām futbola akadēmijas statusu. Tikām starp sešām vadošajām akadēmijām. Privātam klubam ir visai grūti savākt finansējumu un liela daļa aiziet īrēšanai. Pagājušajā gadā panācām interesantu vienošanos ar ”Riga FC”. Tas mums ļāva maksimāli uzlabot insfrastruktūru, treniņprocesu un izdevās samazināt futbolistu vecāku izdevumus. Kādreiz daudz kas bija uz vecāku pleciem, tagad ir citādāk.

Gribētos atgādināt, ka no mūsu skolas uz ”Skonto” 14 gadu vecumā pārcēlās tāds futbolists kā Andrejs Cigaņiks, tāpat no mūsu kluba uz Dāniju pārcēlās vārtsargs Kristaps Zommers, kurš šobrīd ir Itālijas komandas ”Parma” vārtsargs. Pagājušajā gadā 16 gadus vecais Bogdans Samoilovs noslēdza profesionālu jauniešu līgumu ar Ķelnes Vācijas Bundeslīgas kluba akadēmiju. Šobrīd starp mūsu audzēkņiem Virslīgā komandā spēlē Artūrs Zjuzins, Antons Kurakins, Boriss Bogdaškins un Ēriks Punculs. Šie futbolisti izauguši par profesionāļiem.

Mārtiņš un Maksims šobrīd ir izsaukti uz U19 izlases treniņnometni, lai pierādītu izlases trenerim, ka abi ir gatavi palīdzēt izlasei nopietnās spēlēs. Tas tikai parāda, ka no mūsu akadēmijas var tikt uz jaunatnes izlasēm, kas arī ir mūsu mērķis. Tagad arī varam sniegt vairāk iespēju jaunatnei, lai futbolisti varētu augt savā meistarībā un kļūt par labiem futbolistiem.”

1999. gadā dzimušo futbolistu izlase 23. februārī aizvadīs pārbaudes spēli pret ”Skonto”, bet no 24. līdz 27. martam piedalīsies tradicionālajā Federācijas kausa izcīņā. Novembrī arī U19 izlases svarīgākais starts – Horvātijā paredzētās 2017./2018. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas priekšsacīkšu turnīra spēles.

E-pasts: info@rigafc.lv                                  Fakss: +371 67869000

 

Riga Football Club ©2020

Log in with your credentials

Forgot your details?