Šodien Dubaijā “Riga” FC aizvadīja noslēdzošo pārbaudes spēli Apvienoto Arābu Emirātu treniņnometnes ietvaros. Ar 2:3 zaudējām slovāku “Žilina”. Pa vārtiem guva Kule Mbombo un Elvis Stuglis. Rīt no rīta lidojam uz Rīgu.

Pirmajā pārbaudes spēlē AAE “Riga” FC spēkojās ar Malaizijas spēcīgāko komandu “Johor”, pret kuru diezgan pārliecinoši pierādījām savu meistarības pārākumu un droši uzvarējām ar 2:0. Otrā pārbaudes spēle bija pret šobrīd trešo spēcīgāko Krievijas Premjerlīgas klubu “Rostov”. Ātri guvām vārtus, taču vadību noturēt nespējām un galarezultātā atzinām pretinieku pārākumu ar 1:3.

Mača sākuma mūsējie it kā ieguva bumbas kontroli un vairāk uzbruka, taču trešajā minūtē ielaida vārtus. Gaisa divcīņu zaudēja Herdi Prenga, Vladislavs Fjodorovs netika līdzi savam pretspēlētājam, un Lukašs Janošiks ar tehnisku sitienu pārspēja Robertu Ozolu – 0:1. Pēc zaudētājiem vārtiem rīdzinieki neapjuka, turpināja spēlēt savu spēli, asāk uzbruka, un drīz vien aktivitāte pretinieku laukuma pusē arī atmaksājās.

Nedaudz vēlāk pēc ielaistajiem vārtiem Stefans Paničs ar galvu raidīja bumbu vārtos, bet tiesnesis fiksēja aizmuguri, tomēr 16. minūtē vārti tika gūti, kad “Riga” FC jaunpienācējs Kule Mbombo izrāvās vienatnē pret vārtsargu un guva pirmos vārtus rīdzinieku sastāvā – 1:1. Rīdzinieki arī turpināja bija labākā komanda laukumā. Bumba “Žilina” vārtos ielidoja arī trešo reizi…Vladislavs Fjodorovs izpildīja standarsituāciju, vārtu priekšā bija Stefans Paničs un Herdi Prenga, bumba ielidoja pa taisno vārtos, taču tiesnesis fiksēja pasīvo aizmuguri. Pēc 45 minūtēm uz tablo bija neizšķirts rezultāts 1:1.

Ja “Žilina” maiņas neveica, jo uzreiz pēc šīs spēles potenciāli otrais sastāvs devās laukumā pret Malaizijas čempioni “Johor”, tad rīdzinieki veica uzreiz četras izmaiņas. Jāpiemin gan, ka savainojumu dēļ vairāki rīdzinieki šodien spēlēt nevarēja. 75. minūtē “Riga” FC izvirzījās vadībā, kad pēc Jakuba Horas centrējuma no vārtu priekšas precīzi ar galvu sita Elvis Stuglis – 2:1. Turpinājums gan bija ļoti neveiksmīgs. No sākuma 78. minūtē tiesnesis mūsu soda laukumā ieraudzīja noteikumu pārkāpumu Elvim Stuglim, bet rīdziniekus glāba Nils Toms Puriņš.

“Žilina” turpināja uzbrukt, un pāris minūtes vēlāk tiesnesis spēli ar roku soda laukumā fiksēja Herdi Prengam, un šoreiz pēc pretinieka sitiena no 11 metru atzīmes glābt Puriņš nespēja – 2:2. “Riga” FC nebija mierā ar šādu rezultātu, tāpēc aktīvi devās uz priekšu, un 86. minūē iekrita pretuzbrukumā, kura noslēgumā visu teicami izdarīja jau pieminētais Lukašs Janošiks – 2:3. Mača pēdējās minūtēs pretinieku soda laukumā nogāzts tika Maikls Džordans Nkololo, taču šajā epizodē tiesnesis nereaģēja…

Rīt komanda lidos uz Rīgu, savukārt 8. janvārī Kipras pilsētā Pafā uzsāks trīs nedēļu treniņnometni, kuras ietvaros piedalīsies FNL kausā, kā arī aizvadīs vēl dažas pārbaudes spēles.