Bogdans Vaščuks. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Latvijas futbola Virslīgas 20. kārtas spēlē šovakar Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) ”Riga” FC pēc vāja spēles pirmā puslaika spēja saņemties mača otrajā daļā un ar rezultātu 2:1 pieveikt ”Jelgavu”. Pa vārtiem Bogdanam Vaščukam un Kasparam Gorkšam, kurš uzvaras vārtus guva 88. minūtē.

Pret Jelgavas futbolistiem šajā sezonā līdz šim vakaram bijām nospēlējuši divas spēles, viesos uzvarot ar graujošu 3:0 pārsvaru, bet Skonto stadionā nosargājām minimālu 1:0 panākumu. Savainojumu dēļ rīdziniekiem joprojām nevarēja palīdzēt Artūrs Zjuzins un Romāns Mickevičs, bet Oļegam Laizānam atkal spēle bija jāizlaiž diskvalifikācijas dēļ. Tā rezultātā arī pāris izmaiņas sākumsastāvā, uzbrukuma smailē atgriežoties Džordžem Šušņaram.

Jau mača ievadā rīdzinieki ieguva bumbas kontroli, un izveidoja pāris patiešām baudāmas izspēles. 10. minūtē moments izveidojās pēc tam, kad Šušņars piespieda kļūdīties Mārci Ošu. Uzbrucējs noslēgumā netrāpīja vārtu tuvajā augšējā stūrī. Mājinieki mēģināja atbildēt ar ātriem pretuzbrukumiem, bet kopīgiem spēkiem ar tiem tikām galā. Puslaika vidusdaļā spēle izlīdzinājās, un jelgavnieki ieguva vairākas standartsituācijas, kuras gan rezultātu viņiem nedeva.

Diemžēl pakāpeniski mājinieki pat ieguva pārsvaru bumbas kontrolē un izdarīja ļoti daudz centrējumu mūsu soda laukumā. 39. minūtē Jelgavas futbolisti arī atklāja spēles rezultātu – pēc labi izpildīta stūra sitiena bumbu uz tālo stabu raidīja Gļebs Kļuškins, un tur jau praktiski tukšos vārtos bumbu iesita Mārcis Ošs (0:1). Puslaika pēdējās minūtēs metāmies uz priekšu, daudz spēlējām mājinieku vārtu tuvumā, taču precīzu sitienu tā arī nebija, kā rezultātā pēc 45 minūtēm minimāls deficīts (0:1).

Otrā puslaika sākumā rīdzinieki uzreiz metās uz priekšu un ieguva lielu bumbas kontroli. Ilgāku laiku ar nelielu veiksmes palīdzību mājinieki spēja atsisties, bet 61. minūtē labs uzbrukums pa labo malu – Andrejs Kovaļovs piespēlēja Bogdanam Vaščukam, un igaunis ietrieca bumbu tuvajā devītniekā (1:1). Arī turpinājumā ”Riga” FC piederēja milzīgs pārsvars, un 88. minūtē arī pelnīti guvām vārtus, kad pēc Antona Kurakina izpildīta stūra sitiena ar galvu precīzi sita kapteinis Kaspars Gorkšs – 2:1.

Tagad priekšā ilgāka pauze sakarā ar Latvijas izlases spēlēm, bet nākamo maču aizvadīsim 13. septembrī Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā pret ”Jelgavu”. Skonto stadionā spēles sāksies pulksten 19;00.