Ar bumbu Valērijs Šabala. Foto: Jeļizaveta Iļjina (Riga FC)

Šovakar RTU stadionā interesantā Latvijas futbola Virslīgas 10. kārtas spēlē ”Riga” FC pēc vāja pirmā puslaika spēja mainīt cīņas gaitu un cīnīties neizšķirti 1:1 ar Jūrmalas ”Spartaku”. Mājinieku labā vienīgos vārtus no 11 metru atzīmes guva Renē Miheličs. Nākamā spēle jau 2. jūnijā.

Ar Jūrmalas ”Spartaku” šovakar spēlējām jau ceturto reizi šosezon. Čempionāta ievadā zaudējām jūrmalniekiem ar rezultātu 0:2, bet pēc tam revanšējāmies abās Latvijas kausa pusfināla spēlēs – RTU stadionā ar 2:0, bet Kauguros izdevās atspēlēties un uzvarēt ar 2:1. Savainojumu dēļ sestdienas vakarā mūsējiem palīdzēt nevarēja Hizirs Apajevs un Bogdans Vaščuks, tādējādi Jevgēņijs Perevertailo nedaudz arī pamainīja spēlētāju izvietojumu.

Mača pirmajās minūtēs izdevās iegūt nelielu iniciatīvu, taču pietrūka precizitātes un asuma saspēlē. Pakāpeniski aizvien vairāk sāka izpausties jūrmalnieku bīstamie pretuzbrukumi, kur kreisajā malā netikām galā ar Jevgēņiju Kozlovu. Vienā no epizodēm pozicionāli kļūdījāmies aizsardzības centrā, un Vladislavs Kozlovs izskrēja pret Vladislavu Kurakinu – sitiens tālajā stūrī, pēc kā glāba tikai lieliska Kurakina spēle vārtos.

Drīz vien V.Kozlovam vēl viens moments, sitiens ar galvu, un bumba lidoja garām vārtu tālajam stūrim. Teicama iespēja bija arī Edgaram Gauračam, kurš no nelielas distances trieca bumbu pāri vārtiem. Rīdziniekiem labākais moments bija pēc Antona Kurakina un Renē Miheliča saspēles, kuras noslēgumā Antons nonāca sitiena pozīcijā, taču vāji sita ar labo kāju. 26. Minūtē viesi savu panāca- J.Kozlovs atkal bija neapturams kreisajā malā, beigās paripinot uz tukšiem vārtiem bumbu Gauračam, uzbrucējam iespēju arī izmantojot (0:1). Bumbas kontrolē puslaika otrajā daļā mājiniekiem pārsvars, tomēr bez jūtama rezultāta – pēc 45 minūtēm minimāls 0:1.

Otrā puslaika sākumā līdera lomu uzņēmās Ēriks Punculs, kurš savāca bumbu pie centra apļa, aizskrēja līdz soda laukumam, kur tika pārkāpti noteikumi, un 11 metru soda sitienu realizēja Renē Miheličs – 1:1. Pēc zaudētajiem vārtiem pretinieki jūtami bija apjukuši, un mūsējie ar aktīvu presingu vairākas reizes piespieda viesus kļūdīties. 61. minūtē no 25 metriem lieliski uzsita Ivans Jeņins, tomēr viesus glābt spēja vārtsargs Jevgēņijs Ņerugals. ”Riga” spiedienu jūrmalniekiem izdevās izturēt, pēc kā spēle izlīdzinājās. Arī izskaņā abas komandas spēlēja skatāmu futbolu, taču rezultāts vairs nemainījās – 1:1.

Nākamo spēli ”Riga” aizvadīs 2. jūnijā pulksten 19:30 Hanzas vidusskolas mākslīgā seguma laukumā Rīgā pret ”Mettu/LU”.