Darko Lemajičs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Latvijas futbola Virslīgas čempionātā pārliecinoši turpina spēlēt ”Riga” FC. Šovakar Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) Jelgavā izcīnījām jau astoto sauso uzvaru pēc kārtas, ar rezultātu 3:0 pieveicot vietējo ”Jelgavu”. Divus vārtus guva Darko Lemajičs, bet vienreiz izcēlās Ivans Lukjanovs.

Pret Jelgavas komandu šajā sezonā bijām aizvadījuši jau divas spēles un abās izcīnījuši minimālas uzvaras ar rezultātu 1:0. Pēc diskvalifikācijas izciešanas rīdzinieku sastāvā laukumā šovakar atgriezās komandas kapteinis Vladimirs Bajenko, tāpat pēc vienas spēles izlaišanas savainojuma dēļ atkal spēlēt gatavs bija viens no mūsu potenciālajiem līderiem Deniss Rakels. Savukārt Antonijs Černomordijs joprojām ārstē savainojumu.

Pirms šīvakara spēles Latvijas čempionātā bijām uzvarējuši septiņas spēles pēc kārtas, un ar pirmajām minūtēm bija redzama futbolistu lielā vēlme šo sēriju pagarināt. Rīdzinieki vairāk kontrolēja bumbu, un 17. minūtē pēc Kriša Kārkliņa piespēles no soda laukuma robežām precīzu sitienu vārtu apakšējā stūrī izpildīja Darko Lemajičs, pārtraucot savu ieilgušo neveiksmju sēriju – 1:0. Puslaika vidusdaļā pēc rupjas viesu kļūdas Gurams Lukava izskrēja vienatnē pret Robertu Ozolu, bet mūsu vārtsargs izdarīja visu, lai maksimāli traucētu izdarīt sitienu, un beigās kopīgiem spēkiem briesmas likvidējām.

29. minūtē Deniss Rakels individuāli izkārtoja sev sitiena pozīciju, sita tuvajā stūrī, bumbu sev priekšā atsita Vladislavs Kurakins, taču ne Lemajičam, ne Tomislavam Šaričam pielikt punktu ar precīzu sitienu neizdevās. Puslaika otrajā daļā bīstamu momentu bija krietni mazāk, rīdzinieki turpināja vairāk kontrolēt bumbu, taču nevienā no epizodēm ne Ozolam, ne Kurakinam jāglābj nebija, tādējādi pēc 45 minūtēm ‘’Riga’’ FC bija vadībā ar 1:0.

Otrā puslaika sākumā rīdzinieki turpināja kontrolēt bumbu. No sākuma Lemajičs savu iespēju neizmantoja, izskrienot vienatnē pret Kurakinu, bet praktiski uzreiz pēc tam sekoja Vladislava Gabova centrējums soda laukumā, un Darko uzreiz no gaisa trieca bumbu vārtu tīklā – 2:0. Lieliski spēlē iesaistīties spēja Armands Pētersons, kurš 68. minūtē tika nogāzts soda laukumā, un 11 metru soda sitienu realizēja Ivans Lukjanovs (3:0). Atlikušajā spēles daļā brīžiem šķita, ka spēlējam pārāk atbrīvoti, kā rezultātā radās pāris nervozas situācijas, taču kopumā pilnībā kontrolējām spēles gaitu, varējām gūt arī ceturtos vārtus, tomēr rezultāts uz tablo vairs nemainījās – Latvijas čempionātā astotā sausā uzvara pēc kārtas.

Nākamā spēle ‘’Riga’’ FC paredzēta 24. augustā viesos pret ‘’Ventspils’’ futbolistiem. Mača sākums pulksten 17:00.