Latvijas U19 izlase. Foto: LFF

Šodien Maķedonijas pilsētā Skopjē lieliski UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas Elites raundu uzsākusi Latvijas U19 izlase, kas ar rezultātu 2:1 pieveica mājinieci Maķedoniju, bet visu spēli izlases rindās aizvadīja ”Riga” FC pussargs Kristers Čudars.

2017. gada novembrī U-19 izlase parūpējās par lielu panākumu, iekļūstot UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra Elites kārtā, kas Latvijai izdevās pirmo reizi kopš 2008. gada. Latvijas U-19 izlase ar 4:0 pārspēja Sanmarīno, cīnījās neizšķirti 0:0 ar spēcīgo Horvātiju, bet ar minimālu 1:2 piekāpās Dānijai, ar ko pietika, lai izcīnītu otro vietu grupā.

Kristers Čudars, kurš starpsezonā aizvadīja 36 dienu treniņnometni ”Riga” FC sastāvā Apvienotajos Arābu Emirātos un Kiprā, spēli uzsāka U19 izlases sākumsastāvā un nospēlēja pilnu spēli. Kristers darbojās centra pussargs pozīcijā, ieliekot lielu darbu gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Pieteikumā bija arī cits ”Riga” FC spēlētājs Daniels Pelcis, kurš šoreiz gan palika komandas rezervē un laukumā nedevās.

Jāpiemin, ka abus vārtus Latvijas U19 izlases labā guva Bogdans Samoilovs, kurš arī ir Šitika Futbola skolas akadēmijas audzēknis, kurš pirms nepilniem diviem gadiem devās uz Ķelnes klubu.

Mača ievadā abas komandas demonstrēja ļoti piesardzīgu futbolu, vairāk domājot par savu vārtu drošību, tādējādi arī momentu īsti nevienai no komandām nebija. Puslaika otrajā daļā pakāpeniski aizvien lielāku bumbas kontroli ieguva Maķedonijas futbolisti, kuri arī vairākas reizes apdraudēja Riharda Matrevica vārtu drošību. 42. minūtē Latvija noorganizēja lielisku pretuzbrukumu, kura noslēgumā Maksims Toniševs piespēlēja Bogdanam Samoilovam, un Ķelnē spēlējošais pussargs veiksmīgi apstrādāja bumbu un ar otro pieskārienu to pārliecinoši raidīja vārtu tīklā no aptuveni 12 metriem. Tādējādi pēc 45 minūtēm Latvija bija vadībā ar minimālu 1:0.

Arī otrajā puslaika ievadā Maķedonija vairāk spēlēja ar bumbu, bet jāizceļ Latvijas drošā spēle aizsardzībā sava soda laukuma tuvumā. 56. minūtē fantastisks vārtu guvums padevās Samoilovam, kurš aptuveni no 22 metriem ietrieca bumbu zem vārtu pārliktņa, neatstājot nekādus variantus pretinieku vārtsargam (2:0). Pie šāda rezultāta Latvija varēja gaidīt savas iespējas pretuzbrukumos un savu vārtu tuvumā spēlēt pēc iespējas drošāk.

Latvijas U19 izlasei bija pāris pusmomenti, kurus izmantot neizdevās, pie tam izskaņā neizdevās izvairīties arī bez nervozām pēdējām minūtēm. 88. minūtē soda laukumā noteikumus pārkāpa Roberts Ķipsts, un 11 metru soda sitienu droši realizēja Dimitars Mitrovskis (2:1). Izteiktu spiedienu uz Matrevica vārtiem maķedonieši nespēja veikt, un vienā no pēdējiem uzbrukumiem latvieši pat neizmantoja lielisku iespēju, kad bumbu pārturēja Marko Regža. Lai nu kā, lielisks turnīra sākums Latvijas U19 izlasei – 2:1 uzvara pret Maķedoniju.

Otrā grupas spēlē Anglijas U19 izlase ar rezultātu 4:1 apspēlēja Ungāriju. Tieši grupas galvenā favorīte Anglija būs Latvijas izlases nākamā pretiniece 24. martā, kad spēles sākums paredzēts pulksten 15:00.

Eiropas čempionāta finālturnīrā piedalīsies tikai astoņas spēcīgākās komandas, kas nozīmē, ka vietu uz finālturnīru nodrošinās tikai katras grupas uzvarētāja.

Maķedonija U19 – Latvija U19 1:2 (0:1)
Vārti: Mitrovskis 88′ (11 m.s.s.) – Samoilovs 42′ 56′
Maķedonija U19: Stevkovskis, Todoroskis, Manevskis, Todorovs (Fazlagikjs 46′), Rufati, Trajanovskis, Čurlinovs (Trapanovskis 57′), Atanasovs (Koļevskis 69′), Elmass, Mitrovskis, Ferukoskis
Latvija U19: Matrevics, Ķipsts, Litvinskis, Soloveičiks, Veips, Toniševs (Jaunzems 90+4′), Čudars, Saveļjevs, Grīnbergs (Puriņš 89′), Samoilovs (Rubenis 69′), Regža