Latvijas U19 izlase. Foto: LFF

Sestdien otro spēli UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla Elites raundā aizvadīja Latvijas U19 izlase, kas ar rezultātu 0:3 piekāpās Anglijas vienaudžiem, kā rezultātā turnīra noslēgumā mūsu komanda cīnīsies par otro vietu. ”Riga” FC futbolists Kristers Čudars atkal bija izlases pamatsastāvā.

2017. gada novembrī U-19 izlase parūpējās par lielu panākumu, iekļūstot UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra Elites kārtā, kas Latvijai izdevās pirmo reizi kopš 2008. gada. Latvijas U-19 izlase ar 4:0 pārspēja Sanmarīno, cīnījās neizšķirti 0:0 ar spēcīgo Horvātiju, bet ar minimālu 1:2 piekāpās Dānijai, ar ko pietika, lai izcīnītu otro vietu grupā.

Elites raundu Skopjē Latvijas U19 izlase uzsāka lieliski un ar rezultātu 2:1 pieveica mājinieci Maķedoniju. Abus vārtus guva ”Riga FC/Šitika futbola skolas” akadēmijas audzēknis Bogdans Samoilovs. ”Riga” FC pussargs Kristers Čudars nospēlēja pilnu spēli, bet Daniels Pelcis palika rezervē.

Anglijas U19 izlases sastāvā bija futbolisti, kuri pieder varenākajiem Anglijas Premjerlīgas klubiem un bija arī tādi, kas jau ir debitējuši vienā no pasaules spēcīgākajiem futbola čempionātiem. Čudars atkal devās Latvijas izlases sākumsastāvā un nospēlēja 84 minūtes. Pelcis arī šo spēli vēroja no rezervistu soliņa, bet Samoilovs laukumā pavadīja 65 minūtes. Latvijas izlase laukumā demonstrēja pašaizliedzīgu futbolu, spēles sākumā pat ilgāku brīdi uzkavējoties pretinieku laukuma pusē, taču visā spēlē piedzīvots zaudējums ar 0:3 (0:1).

Elites kārtas pēdējo spēli Latvija aizvadīs otrdien pulksten 15:00 pret Ungāriju, kas pirmajā spēlē ar 1:4 zaudēja Anglijai, bet otrajā cīņā arī 4:3 pieveica Maķedoniju. Latvijas un Ungārijas spēlē noskaidrosies komanda, kas ierindosies otrajā vietā. Anglija jau ir garantējusi uzvaru grupā un ceļazīmi uz Somijā gaidāmo finālturnīru

Svētdien pārbaudes spēli aizvadīja Latvijas nacionālā futbola izlase, kas piedzīvoja apkaunojošu zaudējumu pret Gibraltāru – 0:1. ”Riga” FC centra pussargs Oļegs Laizāns nospēlēja spēles pirmo puslaiku, kurš noslēdzās ar 0:0 rezultātu. Pirms dažām dienām Latvija cīnījās neizšķirti 1:1 ar Fēru salām. Gaidām Oļegu atpakaļ ”Riga” FC treniņos, lai atgūtu pozitīvas emocijas un gatavotos sezonas pirmajai spēlei pret ”Liepāja/Mogo”.