Sergejs Zaginailovs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Šovakar ”Riga” FC aizvadīja pirmo spēli jaunajā sezonā Skonto stadionā un Latvijas futbola Virslīgas 6. kārtas cīņā guva kluba rekorduzvaru valsts spēcīgākajā čempionātā, ar rezultātu 6:1 sagraujot ”Valmiera Glass ViA” futbolistus. Pa diviem vārtiem guva Sergejs Zaginailovs un Darko Lemajičs, bet pa vienam precīzam sitienam Elvim Stuglim un Antonam Kurakinam.

Latvijas čempionāta pirmajās piecās spēlēs ”Riga” FC bija iekrājusi divas uzvaras un trīs zaudējumus, ar sešiem punktiem atrodoties turnīra tabulas piektajā pozīcijā. ”Valmiera Glass ViA” no maksimālajiem 12 punktiem bija tikusi pie viena un ar ”Metta/LU” komandu dalīja pēdējo pozīciju. Pret spēcīgākā čempionāta debitanti ”Riga” FC galvenais treneris Goce Sedloskis laukumā sūtīja uzbrūkošu sastāvu.

Jau mača pirmajā minūtē izveidojām bīstamu momentu, pēc kura cieta pretinieku vārtsargs Kaspars Ribaks, tāpēc bija diezgan ilga pauze, kamēr Kaspars bija gatavs turpināt cīņu. Pēc tam divas reizes bīstami sita Darko Lemajičs, bet rezultātu atklāt nespējām. Arī ”Valmiera Glass ViA” brīžiem spēja pietuvoties ”Riga” FC soda laukumam, tomēr 37. minūtē ukraiņu uzbrucējs Sergejs Zaginailovs ar sitienu no distances pēc rikošeta atklāja spēles rezultātu – 1:0. Puslaika izskaņā padevās lieliska saspēle, un Darko Lemajičs no tuvas distances dubultoja rīdzinieku pārsvaru – 2:0.

Šāda pirmā puslaika izskaņā rīdziniekiem ļāva laukumā darboties brīvāk, kas arī deva rezultātu. 58. minūtē savu meistarību otrajā stāvā nodemonstrēja Darko Lemajičs, kurš pēc centrējuma lieliski sita ar galvu un principā lielā mērā noņēma visus jautājumus par uzvarētāju šajā cīņā – 3:0. 65. minūtē pēc vēl viena centrējuma no sākuma viesus no vārtu zaudējuma glāba Ribaks, bet bumba veiksmīgi nonāca līdz centra aizsargam Elvim Stuglim, kurš no tuvas distances sita spēcīgi un guva pirmos vārtus ”Riga” FC sastāvā tāpat kā tas iepriekš bija izdevies Zaginailovam – 4:0.

Jāpiemin, ka 59. minūtē debiju Latvijas futbola Virslīgā piedzīvoja tikai 18 gadus vecais Kristers Čudars, kurš laukumā darbojās ar labu pārliecību un lieliski iekļāvās komandas spēlē. 69. minūtē pēc kārtējā stūra sitiena brīvs soda laukumā tika atstāts Zaginailovs, un ukrainis viesus par šādu paviršību arī sodīja, panākot graujošu 5:0. 74. minūtē labs soda sitiens padevās Antonam Kurakinam, un bumba pēc kreisās malas aizsarga sitiena arī atrada ceļu vārtus – 6:0. Pie šāda rezultāta nedaudz atslābinājāmies, un četras minūtes vēlāk pretinieku kapteinis Mārcis Ērglis no soda laukuma robežām panāca 6:1, kas arī bija šīs cīņas galarezultāts. Jāatzīmē, ka šī ir kluba rekorduzvara Latvijas spēcīgākajā čempionātā.

Nākamo spēli Latvijas čempionātā mūsu komanda aizvadīs 12. maijā, kad viesos Jūrmalas pilsētas stadionā ”Sloka” tiksies ar pagājušo divu gadu čempioni Jūrmalas ”Spartaku”.

Latvijas futbola Virslīga, 4. maijs

Riga FC – Valmiera Glass ViA 6:1 (2:0)

Vārti: Zaginailovs 37′ 69′ Lemajičs 45′ 58′ Stuglis 65′ Kurakins 74′ – Ērglis 78′

Riga FC: Ozols, Kārkliņš, Maslačs, Stuglis, Kurakins, Laizāns, Bogdaškins (Čudars), Deivīss (Mickevičs 57′), Vaščuks, Zaginailovs (Vušurovičs 71′), Lemajičs

Valmiera Glass ViA: Ribaks, Miķelsons, Mukuta (Sietinsons 69′), Bankavs, Cipe, A.Jaunzems (Bērziņš 74′), V.Jaunzems, Pallo, Ērglis, Kalniņš (Lūsiņš 63′), Savaļnieks