Ēriks Punculs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Latvijas futbola Virslīgas 22. kārtas ietvaros Skonto stadionā ”Riga” FC otrajā puslaikā pret ”Liepāja/Mogo” nonāca iedzinējos ar 0:1, bet 84. un 89. minūtē pa vārtiem guva Antons Kurakins un Džordže Šušnars, rīdziniekiem svinot laimīgu uzvaru ar 2:1. 20. septembrī Latvijas kausa pusfināls pret ”Spartaku”.

Pret ”Liepāja/Mogo” komandu šajā sezonā bijām spēlējuši trīs reizes. Sezonas pirmajā spēlē, pateicoties Kaspara Gorkša vārtu guvumam, uzvarējām ar minimālu 1:0, bet nākamajos divos mačos atzinām pretinieku pārākumu – 0:2, 1:2. Jāpiemin, ka trešdien ”Riga” FC pēcspēles sitienu sērijā pieveica ”Jelgavu” un iekļuva Latvijas kausa pusfinālā, kamēr liepājniekiem bija vairāk dienas atpūtai. ”Riga” FC rindās šajā vakarā pirmo oficiālo spēli aizvadīja serbu centra aizsargs Dušans Brkovičs.

Mača sākumā rīdziniekiem bija iniciatīva, labi veidojās momenti pa kreiso malu, bet 5. minūtē Bogdanam Vaščukam bija jāgūst vārti – uzbrucējs nonāca aci pret aci ar vārtsargu, taču uzsita virsū Valentīnam Raļkevičam. ”Liepāja/Mogo” mazliet vairāk kontrolēja bumbu, bet 13. minūtē pa kreiso malu vēl viens bīstams moments mūsējiem, kura noslēgumā ar galvu sita Darko Lemajičs, Raļkevičam līdz bumbai aizsniedzoties un glābjot viesus no vārtu zaudējuma.

Arī turpinājumā ”Liepāja/Mogo” it kā vairāk kontrolēja bumbu, bet lielākoties tas notika savā laukuma pusē, bet mūsu vārtu tuvumā ļoti nopietni momenti neveidojās. Viesi ieguva vienu standarsituāciju tieši pretī vārtiem – Vladislavs Kurakins lieliski izvēlējās pozīciju vārtos un Artūra Karašauska sitienu tvēra. Rīdzinieki puslaika beigu daļā manāmi fiziski bija labāki, uzspieda uz pretinieku vārtiem, bija arī sitieni, kas gan vēlamo rezultātu nedeva, kā rezultātā pēc 45 minūtēm bezvārtu neizšķirts.

Otrā puslaika sākumā atkal lieliska iespēja bija Vaščukam, kurš šoreiz no soda laukuma robežām sita garām vārtiem. ”Liepāja/Mogo” savukārt vajadzēja vienu momentu, lai atklātu rezultātu – Karašausks aizskrēja pa labo malu un noslēgumā pārcēla bumbu pāri V.Kurakinam (0:1). Situācija nebija viegla, ”Liepāja/Mogo” lieliem spēkiem aizstāvējās un uzsvaru lika uz aizsardzību, bet 84. minūtē panācām savu – centrējums no labās malas, un noslēgumā bumba nonāca pie Antona Kurakina, kurš sita praktiski tukšos vārtos (1:1). Arī izskaņā bezbailīgi devās uz priekšu un savu panācām – liels spiediens uz vārtiem noslēdzās ar Džordžes Šušnara pirmajiem vārtiem ”Riga” FC sastāvā. Emocionālākā uzvara šajā sezonā – 2:1!

Nākamā spēle jau 20. septembrī, trešdien, Skonto stadionā Latvijas kausa pusfinālā pulksten 19:00 pret Jūrmalas ”Spartaku”.