Šovakar Skonto stadionā Rīgā Latvijas futbola Virslīgas 8. kārtas spēlē ”Riga” FC nenoturēja 1:0 pārsvaru, nonāca iedzinējos ar 1:2, taču spēles beigu daļā spēja atspēlēties un cīnījās neizšķirti 2:2 pret ”Liepāja/Mogo”. Pa vārtiem mūsu komandas labā guva Darko Lemajičs un Elvis Stuglis.

Ar Tamaza Pertijas vadīto komandu tikāmies čempionāta atklāšanas spēlē, kad ielaidām vārtus pēdējā cīņas minūtē un atzinām pretinieku pārākumu ar rezultātu 0:1. Turnīra tabulā pirms šīvakara spēles abas komandas atradās blakus – Kurzemes vienībā ar 14 punktiem ieņēma trešo pozīciju, bet mūsējiem par diviem punktiem mazāk un ceturtā pozīcija.

Mača ievadā bumbu vairāk kontrolēja Liepājas futbolisti, kuriem ļoti aktīvi darbojās priekšējās līnijas spēlētāji Jānis Ikaunieks un Artūrs Karašausks. Ikauniekam arī bija laba iespēja, kad futbolisti sita garām vārtu tālajam stūrim. Puslaika vidusdaļā savu momentu sagaidīja arī Artūrs Karašausks, kurš izbrīvēja sev sitiena pozīciju, taču trāpīja pa vārtu pārliktni.

Pēc tam, kad izdevās izturēt pretinieku spiedienu, 34. minūtē atklājām spēles rezultātu – kreisajā malā soda laukumā ielauzās Bogdans Vaščuks, kurš tika notriekts, un spēles galvenais tiesnesis Mareks Ķere piešķīra 11 metru soda sitienu, kuru ar precīzu sitienu realizēja Darko Lemajičs – 1:0. Pēdējās puslaika minūtēs vairs tik daudz uzbrukumu nebija, un rīdzinieki spēja pirmās 45 minūtes noslēgt ar minimālu 1:0 pārsvaru.

Otrā puslaika sākums mājiniekiem bija pagalam neveiksmīgs – bumba tika nogādāta kreisajā malā, kur Raivis Andris Jurkovskis to ar galvu pasita uz vārtu priekšu, un izlīdzinājumu ar precīzu sitienu panāca aizsargs Seidina Keitā (1:1). ”Liepāja/Mogo” turpināja uzbrukt arī pēc tam, un 69. minūtē lieliski nospēlēja Karašausks, kurš noslēgumā cēla bumbu pāri vārtsargam, trāpīja pa vārtu pārliktni, tomēr bumba atleca pie Jāņa Ikaunieka, kurš ieraidīja to jau principā tukšos vārtos – 1:2. Pēc nonākšanas iedzinējos spējām iegūt nelielu iniciatīvu, un 79. minūtē no soda laukuma robežām precīzi tālajā stūrī sita Elvis Stuglis – 2:2. Izskaņā abas komandas lieliem spēkiem lūkoja izraut uzvaru, rezutātam gan vairs nemainoties – 2:2 un viens izcīnīts punkts.

21. maijā ”Arkādija” stadionā Rīgā viesosimies pie cita galvaspilsētas kluba RFS. Mača sākums pirmdien paredzēts pulksten 19:00.