Latvijas čempioni un Latvijas kausa ieguvēji ”Riga” FC šovakar Skonto stadionā aizvadīja sezonas pēdējo spēli un Virslīgas 28. kārtas ietvaros astoņu vārtu spēlē cīnījās neizšķirti 4:4 ar Jūrmalas ”Spartaku”. Trīs vārtus guva Darko Lemajičs, kurš tādējādi arī ar 15 vārtiem izrāva uzvaru rezultatīvāko spēlētāju sarakstā.

Jau pirms šīvakara spēles ‘’Riga’’ FC bija garantējusi Latvijas futbola Virslīgas titulu, bet vienalga starp komandas uzdevumiem bija noslēgt sezonu ar izcīnītu uzvaru. Lielu eksperimentu sastāvā nebija, un laukumā devās visi spēcīgākie futbolisti. Arī Jūrmalas ‘’Spartaks’’ laukumā sūtīja vadošos spēkus.

Mača sākumā ‘’Riga’’ FC ieguva pārsvaru bumbas kontrolē un pacietīgi veidoja uzbrukumus, tiesa, pietrūka precizitātes saspēlē, kā rezultātā bīstamu momentu pie pretinieku vārtiem nebija. 17. minūtē neveiksmīgi nospēlējām aizsardzībā, un pretinieku pussargs Aleksejs Višņakovs nonāca labā siitena pozīcijā, mirkli vēlāk arī pārspējot ‘’Riga’’ FC vārtsargu Robertu Ozolu – 0:1.

Pēc zaudētajiem vārtiem rīdzinieki turpināja uzbrukt un demonstrēja lielu vēlmi atspēlēties. 28. minūtē ‘’Riga’’ FC rezultatīvākais spēlētājs Darko Lemajičs bija izveicīgākais vārtu priekšā un vārtu guvumā pārvērta pretinieku vārtsarga atsisto bumbu – 1:1. Puslaika otrā daļa aizritēja līdzīgā spēlē, taču nevar teikt, ka kādai no komandām būtu bijuši ļoti labi vārtu gūšanas momenti, tādējādi pēc 45 minūtēm rezultāta tablo vēstīja itin loģisku 1:1.

Otrā puslaika sākumā abas komandas demonstrēja uzbrūkošu futbolu, un 50. minūtē atkal vadībā izvirzīja Višņakovs (1:2). ‘’Riga’’ FC šādā situācijā neapjuka, un 63. minūtē Lemajičs pēc standarsituācijas ar galvu vēlreiz pārspēja Mārci Meleci – 2:2. Futbola šovs ar to nebija beidzies, un abas vienības daudz vairāk turpināja domāt par uzbrukumu un vārtu gūšanu.

63. minūtē ‘’Spartakam’’ padevās vēl viena laba saspēle, un trešos vārtu spēlē guva Višņakovs (2:3). Lemajičs arī šajā situācijā atbildi parādā nepalika – divas minūtes vēlāk soda laukumā tik notriekts Deniss Rakels, un Lemajičs realizēja 11 metru soda sitienu (3:3). 76. minūtē pretinieku laukuma pusē vārtu guvumu noorganizēja centra aizsargis Elvis Stuglis un Vladimirs Bajenko – Stuglis piespēlēja soda laukumā, un Bajenko no vārtu priekšas panāca 4:3.

Drīz vien arī pretiniekiem bija izcila iespēja gūt vārtus, bet Aleksandrs Prudņikovs trāpīja pa vārtu stabu. Atklāts futbols turpinājās arī spēles turpinājumā, tādējādi nebija pārsteigums, ka šajā spēlē sagaidījām vēl vienus vārtus, bet diemžēl jūrmalnieki bija vārtu guvēji – paši pieļāvām kļūdu laukuma centrā, pretinieki noorganizēja pretuzbrukumu, kurā noslēgumā atkal soda laukumā bija Višņakovs, kurš sita nekļūdīgi pašā vārtu stūrī – 4:4. Ar šādu rezultātu šī spēle noslēdzās, un ”Riga” FC svinības var sākties!