Kristaps Blanks. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Treneru komentāri pēc Latvijas futbola Virslīgas atklāšanas mača, kurā pagājušās sezonas čempione “Riga” FC viesos ar minimālu pārsvaru 1:0 pieveica “Jelgavu”.

Kristaps Blanks, “Riga” FC treneris: “Visus apsveicu ar jaunu sezonu, jaunu sākumu. Mums ļoti veiksmīgs sākums, izcīnījām uzvaru ar 1:0. Protams, ar rezultātu esam apmierināti, ar spēli varbūt ne tik daudz. Galvenais bija rezultāts, un izcīnītie trīs punkti tas ir pozitīvi. Varam gatavoties nākamajām spēlēm.

Pirmās desmit minūtes bija mūsu zīmē, guvām vārtus. Pēc tam nomierinājāmies, atdevām Jelgavai iniciatīvu un sākām spēlēt no aizsardzības. Arī pagājušajā gadā bija tas pats. Līdzko gūstam vārtus, kļūstam mierīgāki, gribam noturēt rezultātu. Ja gūsti vārtus 10. minūtē, tad ir jāspēlē vēl 80 minūtes. Jāmēģina turpināt savu spēli. Virsroka bija mums, arī psiholoģiski, bet pēc vārtiem vienkārši atdevām teritoriālo pārsvaru viņiem. Varbūt to momentu īsti Jelgavai nemaz nebija, taču vienalga daudz bijām bez bumbas. Kad to izcīnījām, vienkārši sitām uz priekšu.

Spēlētāji ne līdz galam izpildīja visu, ko mēs viņiem likām. Nebija kompakti, nepalīdzēja viens otram, tāpēc sanāca samocīta spēle, bet pats galvenais bija rezultāts. Visiem bija daudz emocijas, pirmajās spēlēs vienmēr pirmkārt virsroku ņem cīņa, nevis meistarība. Arī šoreiz bija līdzīgi. Paldies komandai, kas izturēja un izcīnīja 1:0 uzvaru. Protams, ir pie kā piestrādāt, jo vēl ir tikai pats sezonas sākums. Pozitīvā noskaņojumā gatavosimies nākamajai spēlei.

Marians Pahars, “Jelgavas” galvenais treneris: “Apsveicu Rīgas komandu ar uzvaru, bet arī mūsu līdzjutējus ar sezonas sākumu. Man šķiet, ka pasākums izdevās. Laba atmosfēra un labs futbols. Parasti ir cīņa, pavasarīgs futbols, taču šoreiz bija redzama arī kvalitāte. Esmu apmierināts ar to, ko šodien parādīja mūsu komanda. Pirmajās 10 minūtēs notika kaut kas nesaprotams. Nebijām gatavi spēles sākumam, kas arī izšķīra mača likteni. Pēc tam kontrolējām bumbu, kontrolējām spēli. Jā, varbūt neradās tik labi momenti. Spiediens bija, ar ko esmu apmierināts. “Riga” iesita pirmā un, iespējams, kādā brīdī sāka spēlēt uz rezultātu.”

Nākamo spēli Latvijas futbola Virslīgas čempionātā “Riga” FC aizvadīs 15. martā, kad Rīgā, Hanzas vidusskolas mākslīgā seguma laukumā tiksies ar “Metta/LU”. Mača sākums pulksten 18:00.