Kristaps Blanks. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

“Riga” FC trenera Kristapa Blanka komentārs pēc komandas izcīnītās uzvaras (2:1) Latvijas futbola Virslīgas 2. kārtas mačā Rīgā, Hanzas vidusskolas mākslīgā seguma laukumā pret “Metta/LU”.

Kristaps Blanks: “Protams, grūta spēle, bet neviens negaidīja, ka būs viegli. Šeit vienmēr ir grūti sezonas sākumā. Atceros, ka iepriekšējos gados esam šeit zaudējuši punktus. Galvenais bija uzvarēt. To arī izdarījām. Sezonas sākumā divās spēlēs bija mērķis savākt sešus punktus – arī to esam izdarījuši. Tagad varēsim gatavoties nākamajām spēlēm.

Spēles sākums no mūsu puses bija miegains. It kā kontrolējām bumbu, bet priekšā nekas īpašs neizdevās. Epizodēs, kad bija jāiet uz priekšu, vairāk pieturējām bumbu, un viņi visur paspēja, arī centrējumi nebija tādi, kā mēs bijām prasījuši. Bumba nenonāca tur, kur vajadzēja. “Metta” izmantoja savu standarsituāciju. Vajadzēja atspēlēties, labi, ka izdevās vienus iesist pirmajā puslaikā. Karašausks nodemonstrēja savu meistarību, un Fjodorovs bija īstajā vietā.

Otrajā puslaikā nekas neatlika kā doties uz priekšu, vajadzēja gūt vēl vienus vārtus. Tas izdevās. Pēc tam bija bīstami stūra sitieni, bet pretiniekus divās epizodēs lieliski glāba vārtsargs Dāvis Ošs. Palika uz tablo 2:1, tāpēc līdz pat beigām bija sasprindzinājums. Spējām saglabāt sev pozitīvu rezultātu. Sešus punktus esam ieguvuši. Tagad gatavosimies spēlei pret Valmieras komandu.

Noteikti, ka šobrīd nerādām tādu sniegumu, kā pagājušās sezonas beigās, kad bija uzķerts tas mehānisms, un visi juta viens otru, fiziski bijām gatavi. Starpsezonu periodā daudz kas pamainījās, ir cits pamatsastāvs un redzu, ka čaļiem vēl nav tās pārliecības, kā arī fiziskā sagatavotība nav tāda, kā mēs vēlētos. Ir daudz pie kā piestrādāt, ceram, ka nākamajās spēlēs uzlabosim sniegumu.”

Andris Riherts, “Metta/LU” galvenais treneris: “Kopumā paldies spēlētājiem par to, ka centās izpildīt visu to, par ko bijām vienojušies, taktiku ieskaitot. Skaidrs, ka zināmos brīžos fiziskais pārspēks pretiniekam piederēja. Kādā brīdī šķita, ka viņiem tāds labs basketbola piecinieks laukumā. Nesūdzos, arī mums ir pāris lielāki spēlētāji, bet pretiniekam šādu spēlētāju ir uz divu roku pirkstiem saskaitāmi. Spēli izšķīra tas, ka “Riga” kādā brīdī izdevās paņemt spēli savos grožos. Diemžēl muļķīgi, ka pēc savas standartsituācijas uzbrukumā ielaidām vārtus pretuzbrukumā, kaut gan pirmo vilni it kā atsitām. Tālāk gribējām lauzt spēles gaitu, šodien tas diemžēl neizdevās, momenti īpaši neizveidojās.”