Kamils Bilinskis. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

99 vārtus karjerā šovakar Celtnieka stadionā guva Kamils Bilinskis, savukārt Riga FC Virslīgas 13. kārtas spēlē ar 3:0 sagrāva vietējo BFC Daugavpili. Pa vārtiem arī Žoelam Bopesū un Elvim Stuglim. 26. maijā brauksim uz Ventspili.

Pirmā apļa spēlē pret Daugavpils komandu rīdzinieki izcīnīja uzvaru ar minimālu rezultātu 1:0. Pēc iepriekšējā piedzīvotā zaudējuma Valmierā Rīgas komandas galvenā trenera vietas izpildītājs Mihails Koņevs veica vairākas izmaiņas komandas starta sastāvā, tostarp pirmo reizi šosezon centra aizsarga pozīcijā sūtot Oļegu Laizānu, savukārt kreisā pussarga pozīcijā izvirzot Žoelu Bopesū, bet uzbrukuma smailē devās Kamils Bilinskis.

Riga FC ar spēles pirmajām minūtēm ieguva lielu pārsvaru bumbas kontrolē, bija pārāki visās laukuma zonās, un astotajā minūtē arī atklāja spēles rezultātu, kad pēc centrējuma no labās malas ar galvu sita Kamils Bilinskis, bumba atsitās pret vārtu pārliktni, bet pirmais pie tās bija Žoels Bopesū, kurš guva pirmos vārtus rīdzinieku sastāvā – 1:0.

Pašaizliedzīgu sniegumu demonstrēja visi viesu futbolisti, bija labs spēles temps un tikai laika jautājums bija otro vārtu gūšana. 16. minūtē tas arī notika – Žoels Bopesū lieliski saspēlējās ar Felipi Brisolu, pats pēc tam izpildīja piespēli gar vārtiem, un Elvis Stuglis ieripināja bumbu vārtu tīklā – 2:0. Daugavpiliešiem vienīgās potenciālās iespējas radās pretuzbrukumos, taču savu vārtu tuvumā spēlējām uzmanīgi un disciplinēti. Rīdzinieki izveidoja vēl vairākas iespējas, tiesa, rezultāts uz tablo pirmajā puslaikā vairs nemainījās.

Otrā puslaika ievadā pretinieki brīžiem atklāti provocēja, kas diemžēl nepalika bez sekām, un brīdinājumus saņēma Elvis Stuglis un Ritvars Rugins. 54. minūtē rīdzinieki guva trešos vārtus spēlē, kad Vladislavs Fjodorovs ar piespēli pret vārtsargu izvirzīja Kamilu Bilinski, kurš apspēlēja vārtsargu un ieraidīja bumbu tukšos vārtos (3:0). “Daugavpilij” divas iespējas bija Vugaram Askerovam – vienā situācija mūsejos glāba Nils Toms Puriņš, bet citā epizodē Vugars no labas pozīcijas netrāpīja vārtu rāmī. “Riga” FC spēlēja atbrīvoti – momenti bija Aleksejam Višņakovam un Brisolam, taču ar pašaizliedzības un veiksmes palīdzību daugavpiliešiem izdevās izvairīties no ceturto vārtu zaudējuma, rīdziniekiem galarezultātā izcīnot uzvaru ar 3:0.

Bopesū šajā spēlē guva pirmos vārtus “Riga” FC sastāvā, savukārt Bilinskis guva 99 vārtus savā klubu karjerā dažādu valstu čempionātos.

26. maijā “Riga” FC aizvadīs nākamo spēli Virslīgas čempionātā – rīdzinieki viesosies pie “Ventspils”. Mača sākums pulksten 17:00.