Deniss Rakels. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Šovakar Daugavas stadionā Liepājā Latvijas futbola Virslīgas 22. kārtas spēlē pārtrūka ”Riga” FC 15 uzvarēto spēļu sērija. Nekādi nespējām izmantot savas iespējas, tādā veidā spēlējot neizšķirti 0:0 ar ”Liepāja/Mogo”. 29. septembrī ilgi gaidītais Rīgas derbijs.

Pret Liepājas futbolistiem šajā sezonā punktus bijām dalījuši uz pusēm – uzvara, neizšķirts un zaudējums. Kurzemes pilsētā ceturtajā tikšanās reizē rīdziniekiem neliela savainojuma dēļ palīdzēt nevarēja Vladislavs Gabovs, kura pozīciju labajā aizsardzības malā ieņēma Armands Pētersons. Jāpiemin, ka liepājnieki stadionā bija parūpējušies par labu futbola atmosfēru, piesaistot lielu skaitu gados jauno komandas līdzjutēju.

Mača ievadā mājinieki uzreiz mūsējiem lika noprast, ka šajā spēlē darbosies agresīvi, asi un brīžiem pat rupji. Bija daudz pārkāpumu, kā rezultātā arī standarsituācijas uz liepājnieku vārtiem, bet bez labiem noslēdzošajiem sitieniem. Pretinieki vairāk mēģināja lauzties pa laukuma vidu, izmantojot savus augumā mazos, bet itin tehniskos leģionārus Leonelu Strumiju un Kristianu Damianu Torresu.

Nevar teikt, ka pirmajā puslaikā bez darba būtu bijis arī Roberts Ozols, taču visās epizodēs rīdzinieku vārtsargs nospēlēja droši. Arī puslaika otrajā daļā ‘’Riga’’ FC ieguva vairākas iespējas izpildīt stūra sitienus, pie tam pretinieku soda laukumā gaisa divcīņas allaž arī uzvarējām, bet trāpīt vārtu rāmī nekādi nespējām, tādējādi pēc 45 minūtēm rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 0:0.

Otrā puslaika ievadā ”Riga” FC uzreiz devās uz priekšu, lai atklātu spēles rezultātu, un 48. minūtē laba iespēja pēc komandas saspēles bija Denisam Rakelam, taču vārtsargs mājiniekus glāba. Dažas minūtes vēlāk ar galvu kārtējo reizi nedaudz garām sita Darko Lemajičs. ”Liepāja/Mogo” turpināja spēlē asi, gaidīja savas iespējas, un labākā bija Verneram Apiņam, kurš sita no soda laukuma robežām, bija neliels rikošets, bet Ozols bumbu tvēra. Izskaņā liepājnieki daudz laika pavadīja uz zālāja, tādā veidā iegūstot vērtīgas minūtes. Tiesnesis gan vienalga kompensēja tikai trīs minūtes, un ”Riga” FC izraut uzvaru nespēja.

29. septembrī ilgi gaidītais Rīgas derbijs – Arkādijas stadionā ”Riga” FC pret RFS. Mača sākums paredzēts pulksten 19:30.