Bogdans Vaščuks cīņā ar Edgaru Vardanjanu. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Jūrmalā, Slokas stadionā šodien jau trešo zaudējumu pēc kārtas Latvijas futbola Virslīgas ietvaros piedzīvojusi ”Riga” FC, kas 17. kārtas spēlē katrā no puslaikiem ielaida pa vārtiem un ar 0:2 zaudēja līderei Jūrmalas ”Spartakam”. 13. augustā spēlēsim pret ”Mettu/LU”.

Vakar oficiāli paziņojām par galvenā trenera Slavišas Stojanoviča apstiprināšanu amatā. Pēdējās divās spēlēs rīdzinieki bija piedzīvojuši zaudējumus – 1:2 pret ”Liepāju/Mogo” un 0:2 pret ”Ventspili”. Šādā situācijā arī pamatīgi sliktāka kļuva situācija turnīra tabulā, līderei Jūrmalas ”Spartakam” atraujoties vēl tālāk. Pret pagājušās sezonas čempioni šogad četrās spēlēs gūtas divas uzvaras (abas kausa izcīņā), reizi spēlēts neizšķirti un reizi zaudēts.

Pēc sarkanās kartītes divu spēļu diskvalifikāciju saņēmis centra pussargs Oļegs Laizāns, tādējādi Slokas stadionā rīdziniekiem Oļegs palīdzēt nevarēja. Joprojām no savainojuma turpina atkopties Artūrs Zjuzins. Mača pašā sākumā rīdzinieki demonstrēja vēlmi vairāk spēlēt ar bumbu un veidot uzbrukumus. Pakāpeniski pārsvaru ieguva jūrmalnieki, kuri arī spēja veikt ilgāku spiedienu uz Vladislava Kurakina vārtiem. 14. minūtē kārtējo reizi ātruma īpašības nodemonstrēja Jevgēņijs Kozlovs, kurš soda laukumā piespēlēja Jevgēņijam Kazačokam, pussargam bumbu raidot tuvajā stūrī (1:0).

Kozlovs ar individuālu meistarību izkārtoja sev momentu puslaika turpinājumā, kad bumbu novirzīja uz labo kāju, izdarīja sitienu tālajā stūrī, bet labu pozīciju vārtos ieņēma V.Kurakins. 34. minūtē arī mūsējiem izdevās labāks uzbrukums, kad tehnisku piespēli Bogdanam Vaščukam veica Minori Sato – igaunis ar asu kustību tika sitiena pozīcijā, bet ar kreiso kāju sita vāji. Puslaika beigas aizritēja bez patiešām labiem momentiem. Pēc 45 minūtēm bija iedzinējos ar 0:1.

Otrā puslaika ievadā rīdzinieki vairāk spēlēja ar bumbu, taču nebija galvenā – sitienu pa vārtiem. 60. minūtē atkal netikām galā ar Kozlova ātrumu, kurš nogādāja bumbu soda laukumā, kur tā mirkli vēlāk nonāca pie Artjoma Habeloka – sitiens no vietas tuvajā stūrī, un V.Kurakins glābt nespēja (0:2). Skaidrs, ka mūsējie aktīvi mēģināja doties uz priekšu, nespējot gan izveidot kvalitatīvu saspēli. 83. minūtē beidzot bija bīstams sitiens – pēc centrējuma no kreisās malas ar galvu sita Vaščuks, bet lēcienā pretiniekus glāba Jevgēņijs Ņerugals. Izskaņā spēle pārsvarā risinājās pie pretinieku vārtiem, taču bez rezultāta – zaudējums ar 0:2.

Nākamo spēli ”Riga” aizvadīs 13. augustā Skonto stadionā, kad pulksten 19:00 uzsāksim cīņu pret ”Mettu/LU”. Atkāpšanās ceļa vairs šajā sezonā nav. Esam paši sarežģījuši sev situāciju, ar kuru kopējiem spēkiem būs jātiek galā.