Aristīds Bansē. Foto: FIFA

Aristīds Bansē, kurš pagājušajā sezonā vēl pārstāvēja ”Riga FC” krāsas, Āfrikas Nācijas kausa izcīņā ieguvis bronzas medaļu, noslēdzošajā spēlē Burkinafaso izlasei ar 1:0 pieveicot Ganas futbolistus. 32 gadus vecais uzbrucējs devās savas izlases pamatsastāvā.

Bansē karjeras laikā vairākas sezonas aizvadījis vienā no pasaules spēcīgākajiem pasaules futbola čempionātiem Vācijas Bundeslīgā, pie tam spēlēja pietiekami rezultatīvi. Pagājušajā sezonā Bansē pievienojās ”Riga FC”, bet ne līdz galam parādīja visu savu potenciālu – Burkinafaso futbolists nospēlēja astoņas spēles un guva vienus vārtus. Bansē ir arī stabils savas valsts izlases futbolists un pēdējās nedēļās cīnījās Āfrikas Nāciju kausa izcīņā.

Burkinafaso aizvadīja patiesi labu turnīru un sāpīgāko zaudējumu piedzīvoja pusfinālā, kad pamatlaiku nospēlēja 1:1, bet pēcspēles sitienos atzina (3:4) Ēģiptes pārākumu. Uzreiz jāatzīmē, ka šajā spēlē vienīgos vārtus Burkinafaso labā guva Bansē, kurš pēc partnera centrējuma nospēlēja individuāli prasmīgi un ieraidīja bumbu vārtos. Bansē par galveno varoni kļuva arī ceturtdaļfināla mačā, kad Burkinafaso ar 2:0 pieveica Tunisiju, bet Aristīds guva uzvaras vārtus.

Arī bronzas cīņā pret spēcīgo Ganas izlasi Bansē devās savas komandas pamatsastāvā un nospēlēja 72 minūtes. Uzvaru Burkinafaso izlasei nodrošināja Alēns Traorē, kurš 89. minūtē skaisti izpildīja standarsituāciju, ieraidot bumbu vārtu tālajā augšējā stūrī. Burkinafaso bronzas medaļas! Jāpiemin, ka Bansē tā nebija pirmā medaļa Āfrikas Nāciju kausā, jo 2013. gadā zaudēts tikai finālā.

Novēlam veiksmi Aristīdam arī turpmākajā futbolista karjerā!