Vladimirs Bajenko. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Šovakar Latvijas futbola Virslīgas turnīrā ”Riga” FC izcīnīja jau piekto uzvaru pēc kārtas, 13. kārtas spēlē viesos Vidzemes Olimpiskā centra (VOC) mākslīgā seguma laukumā ar rezultātu 2:0 pieveicot ”Valmiera Glass/ViA” komandu. Abus vārtus guva komandas kapteinis Vladimirs Bajenko.

“Valmiera Glass/ViA” komanda šajā sezonā debitē Latvijas futbola Virslīgas čempionātā, un pirmā apļa spēlē “Riga” FC Vidzemes vienību sagrāva ar rezultātu 6:1. Pēc vienas spēles izlaišanas Valmierā pamatsastāvā atgriezās kreisās malas aizsargs Antons Kurakins, kamēr Krišs Kārkliņš laukuma vidusdaļā aizstāja Borisu Bogdaškinu, kurš guva nelielu savainojumu pēdējā spēlē pret Jūrmalas “Spartaku”. Citas izmaiņas, salīdzinot ar iepriekšējo spēli, nebija, bet uz rezervistu soliņa pirmo reizi bija horvārtu pussargs Tomislavs Saričs.

Kā jaut tas bija gaidāms, Valmieras komanda jau ar pirmajām minūtēm parādīja, ka lielāku uzsvaru liks uz aizsardzību, spēlēs itin agresīvi un gaidīs savas iespējas pretuzbrukumos. Ilgi līdz pirmajiem vārtiem nebija jāgaida – kreisajā malā mājinieki netika galā ar Džordža Deivīsa ātrumu, Sjerraleones futbolists izdarīja piespēli uz tālo stūri, kur viens bija palicis kapteinis Vladimirs Bajenko, kurš ātri apstrādāja bumbu un principā sita to tukšā vārtu stūrī (1:0).

Arī pēc ielaistajiem vārtiem valmierieši nemainīja savu spēles stilu, tādējādi pozicionālā uzbrukuma kaut ko izspēlēt bija grūti, skaitlisko pārsvaru varējām iegūt tikai situācijās, kad pirms tam bija veiksmīgas viens pret vienu epizodes. 37. minūtē arī mājiniekiem bija lieliska iespēja – sitiens no soda laukuma robežām, bet kārtējo reizi šajā sezonā lielisko reakciju nodemonstrēja “Riga” FC vārtsargs Roberts Ozols, kurš pat spēja noķert vārtu stūrī lidojošo bumbu. Puslaika izskaņā pēc Deivīsa piespēlēm iespējas bija gan Darko Lemajičam, gan Elvim Stuglim, taču netrāpīja ne viens, ne otrs, tādējādi pēc 45 minūtēm minimāls 1:0 pārsvars.

Otrā puslaika sākumā veicām lielu spiedienu uz pretinieku vārtiem, lai dubultotu pārsvaru – bija vairākas piespēles soda laukumā, taču ne sitienu vārtu rāmī. 64. minūtē pretinieku futbolists Ulvis Bērziņš par otro brīdinājumu tika noraidīts no laukuma, bet deviņas minūtes vēlāk pēc Romāna Mickeviča izpildīta stūra sitiena no tuvas distances otros vārtus spēlē guva Bajenko (2:0). 78. minūtē Gaels Etoks izrāvās pret vārtsargu, taču noslēgumā sita garām vārtu tālajam stūrim. Izskaņa aizritēja bez lieliem uzplaiksnījumiem uzbrukuma darbībās, tādējādi izcīnījām jau piekto uzvaru pēc kārtas – 2:0!

Nākamo spēli ”Riga” FC aizvadīs 6. vai 7. jūlijā, kad uzsāks dalību Latvijas kausa izcīņā. Pretinieku uzzināsim 2. jūlijā pēc izlozes.