Šovakar Rīgā, Arkādijas stadionā otro zaudējumu sezonā Rīgas derbijā piedzīvoja ”Riga” FC, kas Latvijas futbola Virslīgas 9. kārtas spēlē ielaida vārtus otrā puslaika kompensācijas laika otrajā minūtē un atzina RFS pārākumu ar minimālu 1:2. Vienīgos vārtus ”Riga” FC labā guva Darko Lemajičs. Jau svētdien komandai nākamā spēle.

RFS pirms šīvakara spēles bija Latvijas čempionāta līdervienība ar 19 izcīnītiem punktiem, kamēr mūsējie bija iekrājuši par sešiem punktiem mazāk un atradās piektajā pozīcijā. Komandu pirmajā tikšanās reizē RTU stadionā nespējām noturēt minimālu 1:0 pārsvaru, pie tam arī nerealizējām 11 metru soda sitienu otrā puslaika kompensācijas laika trešajā minūtē, piedzīvojot ļoti sāpīgu zaudējumu ar minimālu 0:1.

Salīdzinot ar iepriekšējām spēlēm ‘’Riga’’ FC galvenais treneris Goce Sedloskis veica vairākas izmaiņas komandas sākumsastāvā. Rīdziniekiem padevās izcils spēles sākums – labās malas aizsarga pozīcijā sūtītais Milans Vušurovičs izpildīja centrējumu no labās malas, un jau spēles trešajā minūtē rezultātu uz tablo atklāja Darko Lemajičs. RFS lielākos draudus mūsu vārtiem radīja caur laukuma malām, bet soda laukumā viesi darbojās disciplinēti, tādējādi ļoti bīstamu sitienu pa vārtiem nebija.

30. minūtē nepatīkamā epizodē cieta mūsu centra pussargs Oļegs Laizāns, kurš laukumu bija spējīgs atstāt tikai ar fizioterapeita Rolanda Brencāna un ārsta Viktora Simanoviča palīdzību. Pēc tam arī izcēlās konflikts laukuma malā, pēc kura tiesnesis no spēles izraidīja ‘’Riga’’ FC galveno treneri Goci Sedloski un RFS treneri Aleksandru Koliņko. Pirmā puslaika otrajā kompensācijas minūtē pēc neliela kontakta soda laukumā krita Maksims Marusičs. 11 metru soda sitienu izpildīja Dmitrijs Platonovs, un fantastisku sniegumu vārtos nodemonstrēja Ozols, glābjot savu komandu un ļaujot saglabāt minimālu 1:0 pārsvaru.

Otrā puslaika sākumā RFS uzreiz mēģināja iegūt bumbas kontroli, bija arī viens bīstams sitiens, taču atkal vietā bija Ozols. Drīz vien sekoja arī rīdzinieku lieliska kombinācija, kuras noslēgumā no tuvas distances pāri vārtiem sita Ivans Jeņins. 66. minūtē pēc stūra sitiena RFS izlīdzināja rezultātu, bumbu vārtos pārvirzot Kasparam Dubram (1:1). Atlikušajā spēles daļā RFS piederēja neliels pārsvars, bet rīdzinieki tika pie iespējas izpildīt vairākas standarsituācijas, tiesa, nopietni apdraudēti Ikstena vārti netika. 91. minūtē izpildījām stūra sitienu, pēc kura RFS noorganizēja savu uzbrukumu, un ar galvu precīzu sitienu izpildīja Roberts Uldriķis, izraujot RFS uzvaru ar 2:1.

Nākamo spēli ”Riga” FC aizvadīs jau 27. maijā Rīgā, Skonto stadionā, kad pulksten 19:00 uzsāks spēli pret ”Metta/LU” futbolistiem.