Lietuvas pilsētā Marijampolē kārtējo pārbaudes spēli pirms 2017. gada sezonas aizvadījusi ”Riga”. Ceturto spēli pēc kārtas ar vārtu guvumu izcēlās uzbrucējs Valērijs Šabala, ar ko gan nepietika – otrajā puslaikā ”Sūduva” divus vārtus un sagādāja mūsējiem zaudējumu ar rezultātu 1:2.

Pēdējā pārbaudes spēlē komanda spēlēja neizšķirti 1:1 ar Lietuvas vienību ”Jonava”. Pret ”Sūduva” laukumā pamatsastāvā no tiem futbolistiem, kas nospēlēja visu maču pret Jonavas pilsētas vienību, devās tikai centra aizsargs Vitālijs Smirnovs. Vakar komandas galvenais treneris Vladimirs Volčeks atzīmēja, ka futbolistiem jāpierod pie 90 minūšu aizvadīšanas, tāpēc iepriekšējā cīņā vairāki līderi spēlē nepiedalījās, bet aizvadīja pilnvērtīgu treniņu.

Mača sākumā futbolisti vēl pierada pie Marijampoles mākslīgā seguma, kā rezultātā pārāk bieži veidojās nervozas situācijas pie mūsu komandas vārtiem. Ilgāku laiku nebija bīstamu momentu, bet 30. minūtē izšāva Artūrs Zjuzins – lielisks sitiens no metriem 28, bumba atsitās pret vārtu pārliktni, un pirmais pie tās bija Valērijs Šabala, iebakstot bumbu tukšos vārtos (1:0). 39. minūtē viltīgi izspēlējām standartsituāciju – Antons Kurakins soda laukumā centrēja Vitālijam Smirnovam, un viņš ar galvu sita pāri vārtiem.

Jāsaka, ka pirmā puslaika otrajā daļā rīdzinieki aizvien labāk jutās laukumā, bieži vien bīstami pietuvojoties pretinieku soda laukumam. Bija visai daudz mazo sodu, tāpēc spēles temps kļuva visai saraustīts. Priecēja stabila vārtsarga Vladislava Kurakina spēle. Pēdējās minūtēs izveidojās daži pusmomenti, bet ne tādi, lai reāli varētu runāt par vārtu gūšanu – pēc 45 minūtēm uz tablo ”Riga” minimāls 1:0 pārsvars.

Otrā puslaika sākumdaļā izskatījās, ka rīdzinieki tūlīt, tūlīt gūs otros vārtus. Principā veidojām vienu kombināciju pēc otra, daudz dzīvojāmies pretinieku soda laukumā, taču pietrūka noslēdzošā sitiena – lietuvieši bieži vien veiksmīgi paspēja bloķēt sitienus. 57. minūtē diemžēl neveiksmīgi iekritām aizsardzībā, un pretinieku spēlētājs Antanavičus pārvirzīja bumbu tālajā stūrī. 11 minūtes vēlāk Altiparmakovskis no metriem 18 trāpīja tālajā stūrī un jau 1:2. Atlikušajā spēles daļā bija jūtama milzīga vēlme atspēlēties, taču šoreiz veiksme nebija ”Riga” sabiedrotā, kā rezultātā piedzīvots minimāls zaudējums ar 1:2.

28. februārī, visticamāk, spēlēsim pret Rīgas ”Skonto”, bet 24. februārī Rīgā uzsāksim pēdējo treniņnometni pirms jaunās sezonas.