Rožers. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Šovakar Kipras pilsētā Pafā pārbaudes spēli aizvadīja “Riga” FC, kas ar rezultātu 0:3 piekāpās Kipras augstākās līgas klubam “Pafos”. Uz Rīgu lidosim 15. oktobrī.

Bez astoņiem izlašu spēlētājiem uz Pafu komanda devās sestdien. Lielākoties trenējas divas reizes dienā, no rīta strādājot trenažieru zālē, bet vakara futbola laukumā. Jau iepriekš bija ieplānots, ka treniņnometnes ietvaros aizvadīsim vienu pārbaudes spēli, tiekoties ar Kipras augstākās līgas klubu “Pafos” FC. Ņemot vērā vēl futbolistus, kuri nevarēja spēlēt savainojumu dēļ, daudz opciju sastāva izvēlē nebija. Pie iespējas kreisajā aizsardzības malā tika Brazīlijas futbolists, kurš klubā ir uz pārbaudes laiku.

Mača sākums bija diezgan piesardzīgs. “Pafos” vairāk kontrolēja bumbu, taču draudu mūsu vārtiem nebija. Puslaika vidusdaļā rīdzinieki ieguva vairākas standarsituācijas, rezultātu sasniegt gan nespējot. 32. minūtē tiesnesis saskatīja spēli ar roku mūsu soda laukumā, un 11 metru soda sitienu ļoti pārliecinoši realizēja Bakarī Sako (0:1). Piecas minūtes vēlāk pēc lieliskas Alekseja Višņakova darbības un centrējuma sitiens neizdevās Romānam Debelko.

41. minūtē rezultāts kļuva jau 2:0 par labu “Pafos”, un vārti atkal Sako. Uzbrucējs sagaidīja bumbu soda laukumā pēc centrējuma no kreisās malas. Iļjam Isajevam šajā epizodē iespēju glābt komandu nebija. Puslaika izskaņā rīdziniekiem padevās ļoti labs pretuzbrukums, kura noslēgumā vieni vārti bija jāatgūst. Soda laukumā bumbu saņēma Žoels Bopesū, kurš izpildīja sitienu no tuvas distances, taču raidīja bumbu nedaudz garām vārtu tālajam stūrim – pēc 45 minūtēm uz tablo 0:2.

Otrā puslaika sākumā “Riga” FC sastāvā laukumā devās uzreiz trīs pārbaudāmie futbolisti. “Pafos” pārsvars bija diezgan nospiedošs, un 57. minūtē pēc Sako piespēles no vārtu priekšas bumbu tīklā raidīja aktīvais Va – 0:3. Arī turpinājumā Va un citi tehniskie futbolisti radīja lielas problēmas viesiem. Tuvojoties beigu daļai, spēles temps nedaudz kritās. Arī pretinieku laukuma pusē veidojās daudz brīvo zonu, skaitliskais pārsvars, bet šādas epizodes vārtu guvumos pārvērst nespējām. Zaudējums ar 0:3.

Pafā komanda trenēsies līdz 15. oktobrim, kad paredzēta atgriešanās Rīgā un Latvijas futbola Virslīgas sezonas beigu posma aizvadīšana.