Kaspars Gorkšs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Skonto hallē Rīgā šodien savā debijas spēlē ”Riga” sastāvā izcēlās uzbrucējs Hizirs Apajevs, bet komanda kopumā guva četrus vārtus un ar 4:3 pieveica Lietuvas ”Utenis”. Pa precīzam sitienam arī Valērijam Šabalam, Vladislavam Ivanovam un Daniilam Turkovam.

Mačs pret Lietuvas komandu ”Utenis” bija noslēdzošais posms Rīgas treniņnometnē, pēc kuras treneris plāno nedaudz samazināt slodzes, lai spēlētāji optimālā formā būtu gatavi sezonas pirmajai spēlei pret Liepājas futbolistiem. Jau šajā spēlē pamatsastāvā devās komandas jaunieguvums maķedonietis Egzons Belica, tāpat arī krievs Hizirs Apajevs un uz pārbaudi vienībā esošas Kirasao pārstāvis Elsons Hojs.

Apajevs izcēlās jau pirmajā minūtē, kad nodemonstrēja savas ātruma kvalitātes, izrāvās vienatnē pret vārtsargu un prasmīgi pārcēla bumbu vārtu tīklā (1:1). 10. minūtē izcils sitiens no metriem 28 padevās pretiniekam Jevgēņijam Morozam – bumba vārtu devītniekā un uz tablo jau 1:1. Pēc tam ilgāku laiku laukumā bija vērojama visai līdzīga cīņa, un vārtsargiem darba nebija daudz.

Tuvojoties puslaika beigām, lietuvieši izveidoja ātru uzbrukumu pa labo malu, kura noslēgumā no soda laukuma robežām vienā pieskārienā vārtu augšējā stūrī veiksmīgi trāpīja Kirils Levšins. Pēc šāda pavērsiena komanda neapjuka un drīz vien spēja atspēlēties – centrējums no kreisās malas un ar galvu precīzi sita Valērijs Šabala, izmantojot savu pirmo momentu spēlē (2:2). Pēdējās minūtēs bīstamu momentu vairs nebija, un pēc 45 minūtēm rezultāta tablo vēstīja rezultatīvu neizšķirtu.

Kā jau ierasts, otrajā puslaikā Vladimirs Volčeks aktīvi veica spēlētāju maiņas, bet šoreiz spēles kvalitāte no tā necieta. 56. minūtē savā debijā izcēlās Vladislavs Ivanovs, kurš ar galvu sita precīzi pēc labas Viktora Litvinska piespēles no labās malas. 75. minūtē centra aizsargs Belica bija pieslēdzies uzbrukumam, taču no tuvas distances ar galvu sita vāji. Daniils Turkovs cīnījās līdz galam, un pret viņu soda laukumā tika pārkāpti noteikumi – pats uzbrucējs ar droši realizēja 11 metru soda sitienu. Puslaika beigu daļā bija vairākas nervozas epizodes pie Roberta Ozola vārtiem, un lietuvieši vienus vārtus paspēja atgūt – 4:3.

4. martā, nedēļu pirms sezonas sākuma, aizvadīsim spēli pret citu Lietuvas komandu ”Banga”.

Pārbaudes spēle, 28. februāris

Riga FC – FK Utenis 4:3 (2:2)

Vārti: Apajevs 1′ Šabala 43′ Ivanovs 56′ Turkovs 75′ (11 m.s.s.) – Morozs 10′ Levšins 40′ Baņulis 86′

Riga FC: V.Kurakins (Ozols 46′), A.Kurakins (Juhņevičs 76′), Gorkšs (Smirnovs 46′), Belica, Litvinskis (Pētersons 76′), Jeņins (Laizāns 53′), Vaščuks, Bogdaškins (Kovaļovs 70′), Apajevs (Anelli 46′), Hojs (Ivanovs 46′), Šabala (Turkovs 55′)